Antalya Manavgat'ta karı koca yanarak can verdi! Cenazede gözyaşları sel oldu

Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınında hayatlarını kaybeden Osman-Şehri Gardaş çiftinin cenazesi toprağa verildi

Antalya Manavgat'ta karı koca yanarak can verdi! Cenazede gözyaşları sel oldu

Manavgat ilçesinde iki gün önce öğle saatlerinde başlayan ve devam eden yangına Karavca Mahallesi Deliormanlı mevkindeki müstakil evlerinde yakalanan 55 yaşındaki Osman Gardaş ve eşi 50 yaşındaki Şehri Gardaş, dumandan ve alevlerden etkilenerek hayatlarını kaybetti.

Bu mahallede evlenip yuva kuran Gardaş çifti için Cuma namazının ardından cenaze töreni düzenlendi

Karavcasuyu Mezarlığı’nda düzenlenen cenaze törenine; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu  Antalya Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, siyasiler katıldı. 

Törene, Gardaş ailesinin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Alana gelen bakanlar taziyelerini aile yakınlarına iletti.

Kılınan cenaze namazının ardından Şehri Gardaş ve Osman Gardaş çiftinin tabutlarını Bakanlar Pakdemirli ve Çavuşoğlu mezarlığa kadar omuzlarında taşıdı.

Aile yakınlarının defin sırasındaki feryatları yürekleri dağladı.

Kardaş çiftinin yakınları, ayakta durmakta güçlük çekti. 

Osman Kardaş'ın yeğeni Leyla Uyar, "Ben seni böyle mi gömecektim amcam, baba yarım? Evladından ayırmadın beni." diyerek gözyaşı döktü.

Anne ve babasının evlendiklerinden bu yana aynı evde yaşadıklarını ve bu evin onlara mezar olduğunu söyleyen Deniz Kardaş, "Babam aradı, 'Yangın evin etrafını sardı, yetiş' dedi. Hemen gelmeye çalıştım. Yollar kapalıydı. İtfaiyeyi aradım. Gelemedim. En sonunda gelip baktığımda her yer kül olmuş. Babam ve annem içeride yanmış" demişti. 

Anne ve babasının içeri girmesine anlam veremediğini de anlatan Kardaş, "Koyunları çıkartmaya çalışmışlar. Ağaçlar yanınca korkudan içeri saklanmışlar. Biri mutfağa diğeri ise tuvalete saklanmış. İkisi de orada yanarak can vermiş" ifadelerini kullanmıştı. 

Kardaş Manavgat Cumhuriyet Savcılığı'nın, evin kapılarının kilitli olmasını şüpheli görünce otopsi istediğini belirtmişti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER