Babasını öldürüp annesini yaralayan şizofreni hastasının sözleri şaşkına çevirdi!

Antalya’da babasını bıçaklayarak öldüren ve annesini yaralayan şizofreni hastası Erdal Kuran “Olayla ilgili hiçbir şey hatırlamıyorum.” dedi

Babasını öldürüp annesini yaralayan şizofreni hastasının sözleri şaşkına çevirdi!

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 46 yaşındaki Erdal Kuran isimli şizofreni hastası, 17 Mart 2019’da sabah saatlerinde babası İsmail Kuran’ı bıçaklayarak öldürdü. Annesi Emine Kuran’ı da yaralayan Erdal Kuran, sokaktta “Babamı öldürdüm, annemi yaraladım” diye bağırmaya başladı. Polis ve sağlık ekipleri tarafından sakinleştirilemeyen Erdal Kuran, sol bacağından vurularak etkisiz hale getirilirken annesş hastaneye kaldırıldı. Erdal Kuran ise tedavisinin ardından sevk edildiği sulh ceza hakimliğinde tutuklanarak akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için bir süre Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gördü.

Erdal Kuran hakkında Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından babası İsmail Kuran’a karşı ‘Üstsoydan birine karşı kasten öldürme’, annesi Emine Kuran’a karşı ‘üstsoydan birini kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan iddianame hazırlandı. İddianamede, sanık Erdal Kuran hakkında Adana Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden ‘şizofren’ hastası olduğu yönünde rapor verildiği belirtildi.

Babamın öldüğünden haberim yoktu

İddianamenin kabul edilmesinin ardından Erdal Kuran’ın yargılamasına Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Duruşmaya sanık Erdal Kuran tutuklu bulunduğu Alanya Cezaevi’nden SEGBİS aracılığıyla katılırken, annesi ve kardeşleri ile sanık avukatı salonda hazır bulundu.

Sanık Erdal Kuran ifadesinde, olayı hiç hatırlamadığını savunarak, “Ben şizofren hastasıyım. Babamın öldüğünü Adana’da tedavi sırasında bana telefondan gösterdikleri zaman öğrendim. O zaman kadar yaşıyor sanıyordum” diye konuştu. Mahkeme başkanının olayın nasıl olduğunu sorması üzerine Erdal Kuran, “Ben 3’üncü katta kalıyordum. Babam geldi, ona ‘Bana sen bakıyorsun, beni evlendir’ deyince bana ‘Sen delisin’ dedi. Orada film koptu, bana sopayla saldırdı. Gidip mutfaktan bıçağı aldım, sonrasını hatırlamıyorum” dedi. Mahkeme başkanının “Annene neden saldırdın” sorusu üzerine Erdal Kuran, “Anneme saldırdığımı hatırlamıyorum, ne diyebilirim ki? Ben 1987’den beri ilaç kullanıyorum. Birçok kez intihar girişiminde bulundum” dedi.

Eve gelirse bakamam

Emine Kuran ise gözyaşlarıyla verdiği ifadesinde, oğlundan şikayetçi olduğunu belirterek, “O gün eşim, oğlum ve ben, üçümüz evdeydik. Sesler geldi, ben gördüğümde babasının boğazını sıkıyordu. Onu yatırdı, öldürdü. Bu sırada ben bir merdivene gidip bağırıyordum, bir yanlarına gidiyordum. Babasını öldürdükten sonra bana da saldırdı, her yerimi kesti. Bu benim evladım. Benim belimde platin var. O orada kalsın, orada olursa bakarım. Ama eve gelirse bakamam. Oğlumu önce Allah’a, sonra devlete emanet ediyorum” dedi.

Kardeşimi size emanet ediyorum

Erdal Kuran’ın ablası Emel Kuran da kardeşinden şikayetçi olduğunu belirterek, “Ben gittiğimde babam ölmüştü. Annem yaralıydı, merdivendeydi. Ben kardeşimi önce Allah’a sonra size emanet ediyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Erdal Kuran hakkında İstanbul Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Dairesi’nin kararının beklenmesine, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Biz onu alamayız

Duruşmanın ardından çocuklarının kolunda güçlükle adliye binasından çıkan Emine Kuran, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun kendilerine sürekli eziyet ettiğini, serbest kaldığında ona tek başına bakma imkanı olmadığını anlattı. Oğlunun hastanede kalması gerektiğini, kendisinin ona bakacak gücü olmadığını söyleyen Kuran, şu ifadeleri kullandı:

“Her yanım sakat benim, nasıl bakacağım. Evveli Allah’a emanet ediyorum. Sonra da devletimize. Biz her şeyiyle ilgileneceğiz. Ama onu alamayız”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER