Bağcılar'da dükkanın önüne sandalye koyup geçenlere laf atan Suriyeli için karar verildi

Bağcılar'da sandalyeyi yol kenarına getirip "Erkek olan buraya gelsin" diye bağırıp tehditlerde bulunan Suriyeli esnaf, savcılık talimatıyla evinde yakalanarak gözaltına alındı. Emniyet tarafından yapılan açıklamada, şahsın yapılacak işlemlerin ardından sınır dışı edileceği aktarıldı.

Bağcılar'da dükkanın önüne sandalye koyup geçenlere laf atan Suriyeli için karar verildi

Bağcılar'da sokakta vatandaşlarla sözlü tartışmaya giren Suriye uyruklu H.H. hakkında İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, H.H'nin gözaltına alındığı, adli ve idari işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Göç İdaresine teslim edileceği belirtildi.

"ERKEK OLAN BURAYA GELSİN"

12 Nisan tarihinde yaşanan olayda, sokaktan geçen bir sürücü dükkanın önünde, yol kenarında oturan Suriye uyruklu esnaf H.H.'yi trafiği engellediği için uyarmıştı. Bunun üzerine sürücü ile Suriyeli esnaf arasında tartışma çıktı. Ardından çevredekilerin de olaya dahil olmasıyla ortalık birbirine girmişti. Bu sırada H.H. dükkanından sandalyeyi tekrar çıkararak, "Erkek olan buraya gelsin" diye bağırıp etrafa tehditler savurmuştu.

GÖZALTINA ALINMIŞTI

Olayın görüntülerinin ortaya çıkması üzerine savcılık, H.H. hakkında 'Halk arasında kin ve düşmanlığa tahrike yol açacak şekilde etrafa hakarete ve tehdit içeren sözler sarf etmesi' nedeniyle soruşturma başlatmıştı. Soruşturma kapsamında polis, Suriye uyruklu H.H.'yi gözaltına almıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER