Bakan Pakdemirli'den 'Gelibolu' açıklaması: Yangın kontrol altında

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki yangına ilişkin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli önemli açıklamalarda bulundu. Pakdemirli yangının kontrol altına alındığını soğutma çalışmalarına geçildiğini duyurdu.

Bakan Pakdemirli'den 'Gelibolu' açıklaması: Yangın kontrol altında

Bakan Pakdemirli'nin açıklamaları:

Yerleşim yerlerinde riskler ortadan kalktı. Bu sabah itibarıyla 5:5'de bu bölgede güneş doğuyor ancak biz yarım saat daha erken hava araçları ile müdahaleye başladık. Sabah hava araçları ile beraber müdahaleler sürdü. Gün boyu 50-70 kilometre arasında rüzgar ile mücadele ettik. 

Şu ana kadar 450 hektar alanımız etkilenmiş gözüküyor. Orman köyleri kapsamında, orman teşkilatımız tarafından köylülerimizin, tarımsal hasarlarını karşılamak maksadıyla belli bir fonu tahsis edeceğiz. 

Vatandaşlarımızdan çok daha hassasiyetli davranmalarını rica ediyoruz. 750 insanlı, 100 kadar insansız kule ve İHA'larla görev yapıyoruz ama tüm bunların ötesinde vatandaşımızın herhangi bir yerde gördüğü yangınları bize iletmesi önemli. Şu saat itibarıyla buradaki yangın da kontrol altında, soğutma faaliyetleri sürdürülüyor. 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2020, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER