Bakandan elektrik ve doğal gaz faturası açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yüksek geldiği ve kesildiği için şikayet edilen elektrik ve doğal gazla ilgili açıklama yaptı

Bakandan elektrik ve doğal gaz faturası açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bor katkılı el dezenfektanı Borel'in lansmanını koronavirüs tedbirleri nedeniyle online olarak tanıtımını gerçekleştirirken, elektrik ve doğal gazla ilgili açıklamada bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bor katkılı el dezenfektanı Borel'in lansmanını koronavirüs tedbirleri nedeniyle online olarak tanıtımını gerçekleştirirken, elektrik ve doğal gazda faturalarla ve kesintilerle ilgili açıklamalar yaptı.

Dönmez şunları söyledi:

- Koronavirüsle mücadele önce ellerde başlıyor. Uzmanlar özellikle kirli yüzeylerle temas eden ellerin sabun ya da benzeri ürünlerle en az 20 saniye yıkanmasını tavsiye ediyor.

- Sabunla elleri yıkamanın mümkün olmadığı durumlarda ise el dezenfektanı kullanarak kişisel hijyenin sağlanması virüsle mücadelenin en temel koşulları arasında geliyor.

- Borel yarından itibaren 100 mililitrelik şişelerde farklı satış noktalarında vatandaşlarla buluşacak.

- Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri üzere salgın süresince evlerimizde elektrik ve doğal gaz arzında hiçbir kesinti yaşanmayacak. Aksi bir durum olursa vatandaşlarımızdan bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz.

- Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ne gerekiyorsa kararlılıkla yerine getireceğiz. Bütün vatandaşlarımızdan da istirhamımız bu süreci aklıselimle, paniğe kapılmadan yürütmeleri.

- Bugün sağlıktan enerjiye, gıdadan lojistiğe kadar güçlü altyapımızla bu salgının en kısa sürede üstesinden geleceğiz inşallah.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER