Balıkesir'de kaza: Milli okçu Ayşenur Aygören öldü

Balıkesir'de meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan 22 yaşındaki milli okçu Ayşenur Aygören, bir haftadır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Balıkesir'de kaza: Milli okçu Ayşenur Aygören öldü

Balıkesir'de Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksekokulu 4. sınıf öğrencisi olan milli okçu Ayşenur Aygören, bir hafta önce arkadaşının aracıyla okula giderken trafik kazasında yaralandı.

Atköy Köprüsü'ne çarpan araçtan ağır yaralı olarak çıkarılan 22 yaşındaki Aygören, hastanede 7 gün yoğun bakımda kaldı, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Haber büyük üzühtü yaratırken, Ayşenur Aygören, Zağnospaşa Camisi'nden öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası gözyaşları içinde köyü olan Aslıhantepecik'te toprağa verildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden yayınlanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"11 yaşında okulunda sporcu taramasında antrenörlerimiz tarafından keşfedilen yetenekli sporcumuz uzun yıllar sayısız yarışmalara katılarak başarılar elde etti. Okçuluk branşında genç bayanlarda Türkiye 3.'sü oldu. 2018'de Antalya'da gerçekleştirilen 'Uluslararası Kahraman Bagatır Okçuluk İlkbahar Okları' yarışmasında 168 sporcunun içinde 10., Türk sporcuların içinde ise 1. olan Ayşenur, İstanbul'da Okçular Vakfında yapılan Fetih Kupasına en iyi Türk sporcusu olarak çağrıldı. Ayşenur Aygören Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük 4. sınıf öğrencisi ve Balıkesir Gençlik Spor Kulübü sporcusu olarak okçuluk branşında spor hayatına devam ediyordu. Trafik kazası sonucu genç yaşta hayatını kaybeden sporcumuz Ayşenur Aygören'e Yüce Allah'tan rahmet ve ailesine sevenlerine ve spor camiamıza başsağlığı dileriz." 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER