Balıkta koronavirüs tarifesi: Maliyetine satılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı, herkesin daha çok balık yemesi için kampanya başlatıldı. Bugünden itibaren 3 gün boyunca çipura ve levrek, marketlerde maliyetine satılacak

Balıkta koronavirüs tarifesi: Maliyetine satılacak

Koronavirüste bağışıklık sisteminin güçlü tutulması gerektiği, bunun için de balık tüketilmesinin tavsiye edildiği dönemde Tarım ve Orman Bakanlığı da harekete geçti. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatıyla Türkiye Perakendeciler Federasyonu, Gıda Perakendeciler Derneği, taze veya dondurulmuş balık satışı yapan zincir marketler, komisyoncular, toptancılar ile balık yetiştirici birlikleri ve avcılarıyla bir dizi toplantı yapıldı.

Toplantıda alınan karara göre  ilk kampanya, çipura ve levrek balıklarında 3-4-5 Nisan'da "Evde Hayat, Sofrada Balık" sloganıyla yapılacak. 

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, kampanyaya katılan su ürünleri üreticileri ve ulusal çapta faaliyet gösteren zincir marketler ile toptancılar tarafından alınan kararla, çipura ve levrek balıkları neredeyse maliyetine, büyüklüklerine göre kilogramı azami 22,90 lira ile 24,90 lira arasında değişen fiyatlardan satışa sunulacak.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER