Başçavuş Fatih Toykuyu aranıyor: Gökçeada'da batan teknede flaş gelişme

Gökçeada açıklarında tekne batması nedeniyle kaybolan Jandarma Trafik Tim Komutanı Başçavuş Fatih Toykuyu'yu arama çalışmalarına 4. günde de devam edildi. Tekne ise denizden çıkarılarak karaya getirildi

Başçavuş Fatih Toykuyu aranıyor: Gökçeada'da batan teknede flaş gelişme

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesi açıklarında teknenin batmasının ardından kaybolan Jandarma Trafik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu'yu arama çalışmalarına 4'üncü gününde devam ediliyor.

Batan tekne denizden çıkarıldı. Balon yardımıyla yükseltilerek sahil güvenlik botuna halatla bağlanan tekne ise Uğurlu Limanı'na getirildi. 

Kepçe yardımıyla sudan çıkarılan teknede inceleme yapılacağı öğrenildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin yanı sıra polis ve jandarma su altı ekiplerinin de katıldığı çalışmalar kapsamında sahilden yaklaşık 200 metre açıkta teknenin battığı yerin belirlenmesinin ardından mayın avlama gemisi tarafından tarama faaliyeti gerçekleştiriliyor.

Ayrıca su altı ekipmanlarıyla da arama yapılıyor.

Laz Koyu açıklarında 26 Şubat akşam saatlerinde 5 kişinin bulunduğu fiber tekne batmıştı.

Uzman erbaşlar Şener Altay ile Mehmet Çelik kıyıya yüzerek çıkmış, tekne sahibi Türkiye off-road şampiyonlarından Kenan Çarpışantürk ile Gökçeada Jandarma Komutanı Teğmen Musa Bulut'un cansız bedenlerine ulaşılmıştı. Jandarma Trafik Tim Komutanı Kıdemli Başçavuş Fatih Toykuyu kaybolmuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER