Bebeği ile uygunsuz fotoğraf paylaşan Elif Sarı yakalandı: Bakın kim çıktı?

İçişleri Bakanlığı, kucağında bebeği bulunan kadının uygunsuz fotoğraflarının sosyal medyada paylaşıldığı hesabı kullanan Y.E. adlı kişinin Gaziantep'te yakalandığını açıkladı.

Bebeği ile uygunsuz fotoğraf paylaşan Elif Sarı yakalandı: Bakın kim çıktı?

Sosyal medyada Elif Sarı adıyla kucağındaki bebekle müstehcen fotoğraflarını paylaşan kişi büyük tepki toplamış, emniyet güçleri de harekete geçmişti.

İçişleri Bakanlığı, kucağında bebeği bulunan kadının uygunsuz fotoğrafları ile mesajların sosyal medyada paylaşılması ile açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

- Sosyal medya platformu Twitter’da, #elifsaritutuklansin’ etiketi ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca yürütülen çalışmalar neticesinde; söz konusu fotoğrafları paylaşan @elif.antplii isimli/rumuzlu Instagram hesabını kullanan Y. E. isimli erkek şahıs, Gaziantep ilinde yakalanarak hakkında adli işlemler başlatılmıştır.

- Bahsi geçen hesaptaki şahısların yabancı uyruklu ve yurtdışında yaşayan şahıslar oldukları, dolayısıyla konunun ülkemizle bir bağlantısının bulunmadığı anlaşılmıştır.

- Y. E. isimli şahsın bu görüntüleri sosyal medya üzerinden elde ederek ülkemizde yaşandığı algısı yaratmak amacıyla paylaştığı belirlenmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER