Bensu Narlı cinayetiyle ilgili yeni detay: Katili teyzesinin eşi çıktı!

Muğla'nın Milas ilçesinde evinde kalbine ateş edilerek öldürülen Bensu Narlı cinayeti ile ilgili detaylar ortaya çıktı

Bensu Narlı cinayetiyle ilgili yeni detay: Katili teyzesinin eşi çıktı!

Geçtiğimiz günlerde Muğla'nın Milas ilçesinde Serhat Kantaş, Bensu Narlı'nın Aydınlıkevler Mahallesi'ndeki evine giderek özür dileme bahanesiyle kapıyı açtırdı. Genç kız kapıyı açtıktan sonra içeri giren Kantaş, Narlı'yı kalbinden vurarak öldürdü. Kantaş'ın, Narlı'nın eski sevgilisi olduğu iddia edilirken, cinayetin detayları ortaya çıkmaya başladı.

Bensu Narlı dün akşam saatlerinde Milas'ın Güllük Mahallesi'nde toprağa verilirken Serhat Kantaş çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Muğla Cezaevi'ne gönderildi.

DEFALARCA TEHDİT ETMİŞ

Cenaze törenine katılan Bodrum Eğitim Sen Sözcüsü ve öğretmen Yüksel Okyay yaptığı açıklamada, "Yüreğimiz yanıyor. Bensu kızımız göz göre göre öldürüldü. Bu şahıs teyzesinin kocasıymış, yani akraba, Bensu'yu defalarca taciz ve tehdit etmiş. Ayrıca katil hakkında Milas adliyesinde başka kadın ve kızlara yönelik cinsel istismar taciz ve tehdit davaları olduğu ortaya çıktı. Hatta bu davalara bakan Muğla Barosu'na kayıtlı kadın avukatları da tehdit ettiğini öğrendik. Bu şahıs bu cinayeti işlemeden önlem alınabilir, Bensu bugün yaşıyor olabilirdi" diye konuştu.

GENÇ BİR FİDANIMIZ SOLDU"

Okyay, doğum gününden 6 gün önce öldürülen Bensu Narlı için 18 Mart 2021 Perşembe günü Güllük Atatürk Meydanı'nda anma töreni düzenleyeceklerini belirtti ve "Bensu'nun ailesi, yakınları, kadın örgütleri ve STK'lar hep birlikte orada olacağız. Bensu doğum gününden bir hafta önce öldürüldü. Genç bir fidanımız soldu. Yeter artık savunmasız kızlarımıza kadınlarımıza yönelik bu şiddetin durdurulması için ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz" ifadelerine yer verdi.

ANNE 2 AY İÇİNDE 2 EVLAT ACISI YAŞADI

Bu arada anne Sevilay Uzun'un iki ay içerisinde iki evlat acısı yaşadığı ortaya çıktı. Uzun'un ilk eşinden olan oğlu Alican Uzun'unda ocak ayında trafik kazasında yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER