Berberler açılacak mı? Berberler Federasyonu’ndan flaş açıklama

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, yazılı açıklama yaptı

Berberler açılacak mı? Berberler Federasyonu’ndan flaş açıklama

Türkiye Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Federasyonu Genel Başkanı Bayram Karakaş, berberlerin açılış tarihi ile ilgili çıkan bazı haberler üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

- Teşkilatımızla herhangi bir bağı olmayan bazı şahısların sosyal hayata geçiş ile ilgili asılsız değerlendirmeleri süreci olumsuz etkilemekte, bir bilgi kirliliği oluşturmaktadır.

- Bu süreçte, sektörümüzle ilgili güvenilecek tek açıklamanın, Cumhurbaşkanlığımız, Sağlık Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve Federasyonumuz aracılığıyla olacağı bilinmelidir.

- Bunun haricindeki açıklamalara itibar edilmemelidir.

- Bizler, yasağın sona ermesinden sonra vatandaşlarımıza her türlü hijyene sahip salonlarımızla hizmet etme noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

- Bu bağlamda, vatandaşlarımızdan ricamız, dükkânlarımız açılana kadar, yasağı delmeye çalışanlara müsaade etmesinler.

- Çünkü, yapılanlar, hijyen kurallarını hiçe sayan, yasal olmayan iş ve işlemlerdir. İnanıyorum ki, yakın bir süreçte, berberlerimiz, kuaförlerimiz açılacak ve vatandaşlarımızın mağduriyetleri de giderilecektir.

- Şu an yapılması gereken, söz konusu pandemi tedbirlerine uymak, ilgili mercilerin tavsiyeleri doğrultusunda hareket etmektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER