Beyoğlu'nda Hulusi Giray, Burak Giray, Berk Enes Giray ölmüştü, Beytullah Akçay da öldü. Cinayetleri itiraf eden Mürsel Ağrı'nın ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Beyoğlu'nda evi terk eden eşini geri götürmek isteyen damat tarafı ile gelin tarafı arasındaki silahlı çatışmada ölü sayısı 4'e yükseldi. Gelinin babası Mürsel Çağrı, cinayetleri itiraf ederken, çarpıcı ifadeler kullandı

Beyoğlu'nda Hulusi Giray, Burak Giray, Berk Enes Giray ölmüştü, Beytullah Akçay da öldü. Cinayetleri itiraf eden Mürsel Ağrı'nın ifadesi ortaya çıktı

İstanbul Beyoğlu'nda çıkan silahlı çatışmada Hulusi Giray, Burak Girak ve Berk Enes Giray ölmüştü. Yaralılardan Beytullah Akçay da hayatını kaybetti.

Olayda 3 kişiyi öldürdüğü tespit edilen gelinin babası Mürsel Giray tedavi için gittiği hastanede polisi arayarak teslim olmuştu.

Çatışmanın nedeni de ortaya çıktı. Hürriyet'teki habere göre bir süre önce evlenen Berk Enes Giray ve Hacer Giray aralarında şiddetli geçimsizlik başladı. Bir gece önce çift arasında yaşanan tartışmanın ardından Hacer Giray, evini terk ederek 6 aylık çocuğu ile babası Mürsel Ağrı'nın evine sığındı.

İki aile arasında bu nedenle başlayan husumet sırasında Mürsel Ağrı ve damadın babası Hulusi Giray işyerinde buluştular. 
Bu sırada damat Berk Enes Giray ve yanında bulunan kuzeni Burak Giray, telefonda tartışarak küfürleştikleri Hacer Giray'ın dayısı Mahmut Giray'ın evinin önüne geldi. Mahmut Giray'ın evinin önünde bulunan yeğenleri İrfan Akçay ile Beytullah Akçay, gelen kişilerle tartışmaya ardından kavga etmeye başladılar.

Bu sırada evin önündeki kavgadan haberdar olan iki baba bir otomobile binerek olay yerine geldi. Evin önündeki kavganın üzerine gelen iki babadan Hulusi Giray, silahını çekerek oğlunu darbederken gördüğü İrfan Akçay ve Beytullah Akçay'a doğru ateş etti. Bu sırada kızın babası Mürsel Ağrı da ayağından hafif şekilde yaralandı.

Bunun üzerine akrabalarının vurulduğunu gören Mürsel Ağrı, ruhsatlı tabancasını çekerek Hulusi Giray, Burak Giray ve damadı Berk Enes Giray'ı vurarak öldürdü. Ardından hastaneye giden Mürsel Ağrı, polisi arayarak cinayeti işlediğini söyleyip teslim oldu.

Cinayet Büro Amirliğinde ifadesinde suçunu itiraf eden Mürsel Ağrı'nın "Kavgaları yatıştırmak için dünürüm ile bir araya geldik. Ancak daha sonra gençlerin kavga ettiği yere gittiklerinde dünürüm silah çekerek ateş etmeye başladı. Akrabalarımın vurulduğunu görünce, beni de öldüreceğini düşünüp ruhsatlı silahımı çıkartarak ateş etmeye başladım. 3 kişiyi ben öldürdüm. Ancak ölmemek için öldürdüm." dedi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Mürsel Ağrı, Asayiş Şube Müdürlüğünden çıkartılarak zırhlı polis aracına bindirildi. Şüpheli önce sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesine, ardından da adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER