Bir de müftülükte çalışıyor: Bu şakayı eşek bile yapmaz!

Adana'da Çukurova İlçe Müftülüğü'nde çalışan bir memurun yaptığı şaka eşek şakasını da geçti. Memur, bazı vatandaşların cep telefonuna "Tahlil sonuçlarınız pozitif çıktı" diye mesaj attı

Bir de müftülükte çalışıyor: Bu şakayı eşek bile yapmaz!

Adana'da bazı vatandaşların ve gazetecilerin cep telefonlarına gelen mesaj olay yarattı.

Mesajlarda "Sayın ... daha önce yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarında pozitif bulgulara ulaşılmıştır. Adana Şehir Hastanesi'nde 1. katta bulunan laboratuvarda Dr. S.D. Bey ile görüşmeniz gerekmektedir" yazıyordu.

Mesajı alanlar panik olurken, bir süre sonra aynı telefon numarasından bu kez de "Az önceki mesaj yanlış, özür dileriz" ifadelerinin yer aldığı bir başka mesaj daha iletildi.

Bunun üzerine harekete geçen Adana Valiliği, mesajların bir doktordan değil, Çukurova İlçe Müftülüğü'nde görevli memur A.T. tarafından atıldığını saptadı.

Çukurova İlçe Müftülüğü'nde görevli memur A.T. açığa alınırken,  İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Güvenlik Şube ekipleri tarafından da göz altına alındı. Emniyete götürülen A.T., sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece 'halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak' suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.
 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner47