Bir EBA kurbanı daha: 8 yaşındaki Çınar Mert EBA’ya bağlanmak için çıktığı çatıdan düşerek hayatını kaybetti

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesinin ardından EBA'ya bağlanmak isteyen 8 yaşındaki Çınar Mert, çıktığı çatıdan aşağıya düşerek hayatını kaybetti. Mert, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı

Bir EBA kurbanı daha: 8 yaşındaki Çınar Mert EBA’ya bağlanmak için çıktığı çatıdan düşerek hayatını kaybetti

Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesinin ardından EBA'ya bağlanmak isteyen 8 yaşındaki Çınar Mert, çıktığı çatıdan aşağıya düşerek hayatını kaybetti. Mert, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı.

Esenyurt İncirtepe mahallesinde gerçekleşen olayda, Çınar Mert internet alt yapısında sorun olduğu için uzun süre EBA’ya giremedi. Alt yapı sorunu çözülene kadar babası komşusundan rica etti ve internet hattı çekmek için çatıya çıktı. Babasının peşinden çatıya çıkan Çınar, ayağının kaymasıyla 4’üncü kattan düşerek hayatını kaybetti.

Her şeyden kısarak oğluna bilgisayar aldığını söyleyen Baba Önder Mert, “Oğlum o bilgisayarın kapağını bile açamadı. Olan çocuğumuza oldu. Oğlumu ne EBA geri getirebilir ne başka bir şey. Eğitim hani bedavaydı, herkese eşitti. Eğitim sistemimizi sıfırladılar. Ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Ciğerimiz yandı. Ne diyelim!” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER