Bodrum mu sınır kapısı mı?

Koronavirüs pozitif vaka sayılarının Bodrum'da artmasından sonra başlayan araç kontrollerinde 9-29 Mart arasında ilçeye 125 bin aracın giriş yaptığı açıklandı. Yapılan açıklamaya Bodrum halkı sosyal medyadan tepki gösterdi

Bodrum mu sınır kapısı mı?

Bodrum’un tek girişi olan Torba trafik uygulama noktasında başka illerden gelen araçlar teker teker kontrol ediliyor. İlçeye giriş yapanların ateşleri ölçülüyor, adres bilgileri ve telefonlarılar kayıt altına alınıyor. Bodrum’a gelen yazlıkçılar ve tatilcilerin 14 gün evden çıkmama kuralına uymaları için takip edilecekleri bilgisi verilmeye devam ediyor.

Turizmin gözbebeği Bodrum’da trafik uygulaması sıklaştırıldı. Korona virüs nedeniyle özel kıyafetler giyen Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Bodrum İlçe Jandarma komutanlığı ekipleri, Bodrum Belediye ekipleri yabancı plakalı araçları denetim yaptı. İlçe emniyet müdürlüğü ekipleri ve Jandarma ekipleri ilçe girişinde yabancı plakalı araçları teker teker durdurup nereye gittiklerini sordu. Sağlık ekipleri sürücülerin ve yolcukların ateşlerini ölçerken, Emniyet güçleri ise vatandaşların kimlik bilgilerini alarak güvenlik kontrolünden geçirdi. Yazlık evlerine gelenlerin adres ve telefon numaralarını alan ekipleri evlerinden 14 gün çıkmamaları için uyarılarda bulundu. Alınan bilgiler karakollara ve muhtarlıklara anında gönderilerek gelenlerin gözetim altına alınması sağlandı.

Ancak denetimleri yapılan araçların sayısı ve Bodrum'a girişlerinin kısıtlanmamış olması Bodrum halkı tarafından sosyal medyada tepki çekti. 125 bin sayısı ise Bodrum kaynaklı bir haber sitesinden bu belgeyle duyuruldu.

Kaynak: Günaydın Milas

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER