Bolu Belediye Başkanı'ndan mülteci açıklaması: "Edirne'ye gitmek isteyenlere ücretsiz otobüs verilecek"

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu'da yaşayıp Edirne sınırına gitmek isteyen mülteciler için ücretsiz otobüs verileceğini açıkladı. Özcan daha önce de Suriyeli mülteciler ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme oturmuştu

Bolu Belediye Başkanı'ndan mülteci açıklaması: "Edirne'ye gitmek isteyenlere ücretsiz otobüs verilecek"

Özcan, savaştan kaçarak Bolu'ya gelen mültecilerin, sınır ili olan Edirne'ye ücretsiz gidebilmeleri için otobüs kaldıracağını açıkladı. Özcan yaptığı açıklamada, gitmek isteyen mültecilerin muhtarlık veya belediyeye başvurmasını söyleyerek, "Dün gece Suriye'de muhtemelen rejim güçleri tarafından kahraman Türk askerimize yönelik hava saldırısı gerçekleştirildi. Ben şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılarımızın da şifa bulmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Mültecilerin Edirne'ye gitmeleri için ücretsiz otobüs kaldırmayı taahhüt ettiklerini belirten Özcan, "Bu hain saldırıdan sonra hükümetimiz, mülteciler için sınır kapılarının açıldığını duyurdu. Bu kapsamda biz de arkadaşlarımız ile çalıştık. Biz de, Bolu'daki mültecilerin sınır şehri olan Edirne'ye ulaşabilmeleri için Bolu'dan ücretsiz otobüsler kaldırmayı taahhüt ediyoruz. Edirne'ye gitmek isteyen mülteciler muhtarlıklara ve Bolu Belediyesi'ne başvuru yapabilirler. Sayı ne kadar olursa olsun biz buradan Edirne'ye naklini gerçekleştirmeye hazırız" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER