Bozkurt'ta ikiz çocukları Ecrin Yücel ve İclal Yücel'le annesi Ayşe Remziye Yücel ile babası Nadir Yücel'i sel sularında kaybeden Ramazan Yücel'in isyanı: 3 yıllık bina nasıl yıkılır!

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde ikiz çocukları Ecrin Yücel ve İclal Yücel'le annesi Ayşe Remziye Yücel ile babası Nadir Yücel'i sel sularında kaybeden Ramazan Yücel'in isyanı: 3 yıllık bina nasıl yıkılır!

Bozkurt'ta ikiz çocukları Ecrin Yücel ve İclal Yücel'le annesi Ayşe Remziye Yücel ile babası Nadir Yücel'i sel sularında kaybeden Ramazan Yücel'in isyanı: 3 yıllık bina nasıl yıkılır!

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesindesi sel felaketinde yıkılan Ezine Çayı kenarındaki 8 katlı Ölçer Apartmanı'nda yaz tatili için anneleri Arzu Yücel ile İstanbul’dan gelen 12 yaşındaki ikizler Ecrin ve İclal Yücel de babaanneleri Ayşe Remziye Yücel ve dedeleri Nadir Yücel ile sel sularında kayboldu.

Anne Arzu Yücel ise  çayda su seviyesinin yükselmesi nedeniyle belediyeden ‘araçlarınızı çayın kenrından kaldırın’ anonsu üzerine otomobilini çekmek için evden çıkınca kurtuldu.

Olayı öğrenince İstanbul'dan gelen baba Ramazan Yücel'le eşi Arzu Yücel, umutla ikizlerinden ve anne-babalarından gelecek haberi bekliyor.

Ramazan Yücel, şu ifadeleri kullandı:

- Sel felaketi öncesinden burada anons yapıyorlar ‘dere kenarındaki araçlarınızı buradan kaldırın’ diye. Eşim aracını dere kenarından kaldırıp arka sokağa park ettikten sonra derede ciddi anlamda su birikintisi geliyor ve eşim binaya giremiyor. Karşı binanın merdivenlerinden sadece çocuklarımı balkondan izlemekle kalıyor.

- Annem, babam ve çocuklarım dışarı çıkamıyor; eşim de binaya giremiyor. Bunlar bina yıkılana kadar bu şekilde binada mahsur kaldılar. Ne bir yardım ne kurtarma, kimseler yardım etmedi. Bina yıkıldıktan sonra helikopter geliyor. Havada uçuş yapıyor.

- Bizim binamız 3 yıllık bir bina. ‘Yeni bina, yıkılmaz’ dediler. Bu inşaatlara nasıl izin veriliyor? 3 yıllık bir bina nasıl bu hale geliyor? Neden ‘arabanızı alın’ deniyor da ‘binaları boşaltın’ denmiyor.

Arzu Yücel ise şöyle konuştu:

- 5’inci katta oturuyorduk. Yaz tatili için geldik buraya. Bize evi boşalttırmadılar. 11.30’da belediyenin arabası geldi, anons ettiler. ‘Çay taşabilir’ dendi. Dışarı çıktım. 12.00’de çay taştı. 

- Akşam 17.30’a kadar dışarıda bekledim. Çocuklarıma el salladım, balkondalardı, bize bakıyordu, el sallıyorduk. ‘Bina yeni, çökmez’ dediler. 

- Telefonla konuştuk, bana balkondan el salladılar; ‘anne biz iyiyiz merak etmeyin, kendinize bakın’ dediler. Her şeyleri gördü gözlerim. Hiçbir şeyler yapamadık biz.

-  Bize ‘arabaları yükseğe çıkarın’ dediler, ‘canlarınızı, evlatlarınızı kurtarın’ demediler. 5 dakika içinde ben onların hepsini alırdım.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER