Bu da yangın ana: Nahide Kaan, 8. kez evini yaktı!

Muğla'da ormanlık alandaki arazisinde evinde kalan ve hurdacılık yapan 68 yaşındaki 2 çocuk annesi Nahide Kaan, 8. kez evini yaktı!

Bu da yangın ana: Nahide Kaan, 8. kez evini yaktı!

68 yaşındaki 2 çocuk annesi Nahide Kaan, Muğla'da ormanlık bir alandaki arazisinde prefabrik evinde kalıyor ve hurcadıcılık yapıyor.

Ancak yaşlı kadın bugün çıkan yangında canını zor kurtardı. Üstelik bu evindeki 8. yangındı.

Evin bir anda alevler ve duman içerisinde kalması ile uyanan Kaan kendini zor dışarı attı. Alevler kısa sürede Ormanlık alan içerisine sıçrarken Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Orman Şefliği'ne ait 6 arazöz ve 16 orman işçisi söndürme çalışmalarına katıldı. Yoldan geçen vatandaşlarda yardıma koştu.

Hurdacı Kaan'ın evindeki kedi yavrularını çıkaran turizmci Derya Akbaş “Milas istikametine gidiyordum ormanın içinden birden dumanların yükseldiğini görünce yoldan dönüp yardıma geldim, kafeste kedi yavruları vardı onları ve tüpleri çıkardık. Amacımız cennet ormanlar yanmasın. Allahtan hurdacı kadına da bir şey olmamış” dedi.

Yaklaşık 25 yıldır Bodrum'da yaşamını hurdacılık yaparak geçindiğini belirten ve daha öncede Bitez ve Konacık'ta evi yanan Nahide Kaan yangından kurtulduktan sonra olay yerine gelen 112 acil servis ambulansında ayakta tedavi edildi.

Kaan basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Elektrikli ocağa yemek koymuştum, sonra sedirde uyuyakalmışım birden sıcaklık hissedince uyandım, kendimi dışarı zor attım. Siz de biliyorsunuz bu evimin sekizinci kez yanışı ama Allah kuvvet veriyor toparlanıyorum, önemli olan cana gelmesin” dedi.

Kaan'ın daha sonra telefon ile yakınlarını arayıp “Alo, çabuk gelin yine evi yaktım” demesi dikkat çekti.

Yangında bir dönümlük ormanlık alan ve prefabrik ev tamamen yandı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER