Bu kez Strasbourg'da kadın cinayeti: Savaş Özyanık, Yasemin Çetindağ'ı öldürüp, gömdü

Fransa'nın Strasbourg kentinde yaşayan 25 yaşındaki Yasemin Çetindağ, bir süre önce ayrıldığı Savaş Özyanık tarafından bıçaklanarak öldürüldü, ardından da ormanlık bir alana gömüldü

Bu kez Strasbourg'da kadın cinayeti: Savaş Özyanık, Yasemin Çetindağ'ı öldürüp, gömdü

Ülkemizde giderek ardan kadın cinayetleri herkesin içini acıtırken, bu kez Fransa'nın Strasbourg kentinde bir Türk kadını yine bir Türk erkeği tarafından vahşice öldürüldü.

25 yaşındaki Yasemin Çetindağ, 8 yıl birlikte yaşadıktan sonra ayrıldığı Savaş Özyanık tarafından evinde bıçaklanarak öldürüldü.

Hürriyet'ten Güven Özalp'in haberine göre 4 çocuk annesi olan genç kadın kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle 42 yaşındaki Savaş Özyanık'la olan birlikteliğine son vermişti.

Çetindağ’ı döven, sonra da bıçaklayan ve cesedi banyoya kapatan Özyanık, annelerinin iyi olduğunu söyleyerek çocukları anneannelerinin evine götürdü. 

Çetindağ’a ulaşamayan annesi polise başvururken Savaş Özyanık, büyük bir sandığa yerleştirdiği cesedi, poliste uyuşturucu kaydı olan ve daha önce 11 kez tutuklanan 48 yaşındaki bir arkadaşının yardımıyla şehrin kuzeyindeki Vendenheim ormanına götürerek gömdü, sandığı da nehre attı.

Banyoda kan izleri bulan ve çocukların ifadelerine başvuran polis, 26 Aralık’ta poliste şiddet ve tehdit kaydı olan Özyanık ile arkadaşını gözaltına aldı.

Başta Çetindağ’ı öldürdüğünü inkâr eden Özyanık, ardından darp ettiğini kabul etti ancak öldürme niyetinin olmadığını savundu. Strasbourg Savcılığı, Özyanık’ın kasten cinayetten yargılanmasını talep ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER