Bu şehirlerde yaşayanlar dikkat: Meteoroloji saat verip uyardı

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre ülke genelinde yağış bekleniyor. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da akşam saatlerinde görülecek yağışların İstanbul'da ise gece saatlerinde etkili olması bekleniyor

Bu şehirlerde yaşayanlar dikkat: Meteoroloji saat verip uyardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Adana'nın kuzeyi, Osmaniye, Hatay, Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Bayburt çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GECE SAATLERİNDE ETKİLİ OLACAK

Yağışların Edirne ve Kırklareli ile akşam saatlerinden itibaren Tekirdağ, gece saatlerinden itibaren İstanbul, Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir ve Bursa'nın kuzeyi ile Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, hava sıcaklığının Trakya'da azalacağı, Doğu kesimlerde biraz artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

İÇ KESİMLERDE FIRTINA

Rüzgarın ise genellikle güneyli, Marmara'nın kuzeyinde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve fırtına (40-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

  • Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 15
  • İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 17
  • İzmir: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 22
  • Adana: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri aralıklı sağanak yağışlı 22
  • Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 20
  • Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 19
  • Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 17
  • Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 10
  • Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 1
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2021, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER