Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar'a saldırı: Saldırganı vurdu!

Giresun'un Bulancak İlçe Belediye Başkanı Recep Yakar, yaşadığı sitenin otoparkında uğradığı saldırıdan silahını kullanarak kurtulduğunu açıkladı.

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar'a saldırı: Saldırganı vurdu!

Giresun'un Bulancak İlçe Belediye Başkanı Recep Yakar'a iki kişi silahlı saldırıda bulunuldu. Yakar, saldırganlara silahını çekerek karşılık verdi. 

Belediye Başkanı Recep Yakar, "Eşim ve çocuklarımla beraber dışardan eve dönüyordum. Aracı park etmek için sitenin otoparkına girdim. Eşim ve henüz 5 yaşındaki çocuğum araçtan inip asansöre bindiği anda bende arkalarından yürüyordum. Bu sırada iki kişi arkadan bana yaklaşarak geldiler. Bana, 'Sen bizim ekmek yediğimiz çay ocağını zabıtalarınla kapattırdın, ekmeğimizle oynadın' diye tehdit ettiklerinde ben de 155’i aradım. Bu sırada sinkaflı küfürler ederek üzerime yürüdüler bende ruhsatlı silahımı çekerek korkutmak ve kendimi korumak amacıyla yere doğru ateş ettim. Yerden seken bir kurşun saldırganlardan birini ayağından yaralamış" ifadelerine yer verdi.

Olay sonrası yaralanan A.K. Bulancak Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, Belediye Başkanı Recep Yakar'ın evine ise ilçe halkı geçmiş olsun ziyareti için akın etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER