Bunlar da insanvirüs! Bir ilçenin içme suyuna bakın ne yaptılar

Koronavirüsle uğraşırken, ortaya insanvirüs de çıktı. Ordu'nun Çaybaşı ilçesinde içme suyu dünyada insandan başka hiçbir canlının yapamayacağı işi yapanlarca içilemez hale getirildi

Bunlar da insanvirüs! Bir ilçenin içme suyuna bakın ne yaptılar

Dünya koronavirüs salgınıyla uğraşıyor. Türkiye de öyle. Bu hastalık en sonunda çekip gidecek de... Canlıların başına dert olan insanvirüsler maalesef kalmaya devam edecek.

Bu insanvirüslerden bazıları da Ordu'da ortaya çıktı. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün (OSKİ) Çaybaşı ilçesi Köklük mahallesinde bulunan içme suyu deposuna kimliği belirsiz kişi ve kişilerce yanık yağ olduğu düşünülen madde döküldüğü tespit edildi.

Muhtarın bilgi vermesi üzerine olay yerine giden jandarma ve halk sağlığı ekipleri, bölgede tespit yaparak tutanak tuttu. Yapılan tespitte su kalite parametreleri ölçülen suyun, bulanıklık, renk ve koku açısından standart değerlere uygun olmadığı belirlendi.

OSKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

- Çaybaşı İlçesi Köklük Mahallesi içme suyu deposuna 01.04.2020 tarihinde kimliği belirsiz şahıslar tarafından tahminen yanık yağ olduğunu düşündüğümüz bir madde döküldüğü muhtarın bilgi vermesi üzerine tespit edilmiştir.

- Olay yerine jandarma ve halk sağlığı ekipleri gelerek tespit yapmış ve tutanak tutulmuştur. Konuyla ilgili OSKİ Arıtmalar Daire Başkanlığı’na bilgi verilmiş ve bölgeye gelen arıtma tesisleri ekibi tarafından depodan numune alınmıştır.

- Depo tahliye edilerek mahalleye su akışı kesilmiştir. Muhtar vasıtası ile mahalle halkına bilgi verilerek su kullanılmaması konusunda uyarı yapılmıştır. Deponun temizliği için Elektrik Makina ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı'na bağlı Depo ve Terfiler Şube Müdürlüğü bilgilendirilerek temizlik ekibi istenmiştir.

- 02.04.2020 tarihinde depo temizlik ekibi bölgeye gelerek deponun temizlik çalışmasına başlamıştır. Temizlik çalışması ardından temiz su tahliyesi şebekeye verilerek, tahliye işlemleri sonrasında suyun kullanımı sağlanacaktır.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER