Bunu da gördük: Sahte seyahat belgesi ile Van'a gitmişler!

Covid-19 ile mücadele çerçevesinde İçişleri Bakanlığınca şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin seferlerinin valilik iznine bağlanması yönünde karar almıştı. Buna karşılık İstanbul’daki bir firma tarafından yolcular için sahte seyahat belgesi düzenlediği tespit edildi.

Bunu da gördük: Sahte seyahat belgesi ile Van'a gitmişler!

İstanbul’dan gelen 22 kişinin, Van şehir girişine kurulan arama noktasında sahte seyahat belgesi temin ettikleri fark edildi. Ateş ölçümü yapılan şahıslar hakkında adli işlem başlatıldı.

Van girişinde 4 kontrol noktası olduğunu hatırlatan Güvenlik Şube Müdürü Salih Şen, “İstanbul otogarında şahısların beyanlarına göre bazı firmalar hem biletini satıp hem de sahte belge düzenleyerek vatandaşları göndermektedir. Şu ana kadar ilimize gelen 22 tane sahte seyahat belgesi olan vatandaş gördük. Bunlarla ilgili adli işlemi başlatmış bulunuyoruz" dedi. 

Şen, Van’a gelen kişilerin içinde birinin gözlemlenmesi gerektiğini söyledi ve "Bu şahsın yaşı küçük, onunla ilgili sağlık müdürlüğü ile iletişime geçerek hastaneye gönderdik. Sahte evraklarla ilgili de adli işlemi başlatmış bulunuyoruz” diye konuştu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER