Bunu Mamak Belediyesi icat etti: Covit19Savar!

Dünya, koronavirüsle mücadele için çare ararken Ankara Mamak Belediyesi kendi geliştirdiği ve Cotiv19Savar adını verdiği sistemi kullanmaya başladı

Bunu Mamak Belediyesi icat etti: Covit19Savar!

Ankara Mamak Belediyesi, Covit19Savar adını verdiği kendi geliştirdiği araçla koronavirüs mücadelesine başladı.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Rabbim bu virüsten milletimizi korusun. Hükümetimiz, Sağlık Bakanlığımız inanılmaz tedbirler alıyor. Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Çok öncesinden uyardı ve bütün Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Gerçekten önlemler çok üst düzeyde. Bizde Mamak Belediyesi olarak caddelerimizin dezenfektesinde böyle bir sistemi ustalarımız, mühendislerimiz sayesinde hep beraber yapmış olduk. Herkesten Allah razı olsun. Bütün Mamak’a, devamında ihtiyaç halinde tüm ilçelere göndereceğiz. Mamak Belediyesi markasıyla bunu yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini ifade eden Köse, "Rabbimize dua edelim. Sağlık Bakanlığının uyarıları var. Evde kalın, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın diyor. Yakın temas olmasın, bir metre mesafe koyun diyor. Dolayısıyla bütün uyarılara halkımız inşallah dikkat eder, kısa sürede bu virüs illetinden kurtuluruz. Her şey Mamak, her şey Ankara, her şey Türkiye için. Her zaman milletimizin hizmetindeyiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER