Bursa'da kuran kursunda bir çocuğu kolonya döküp çakmak çakarak yaktılar!

Bursa'nın Kestel ilçesindeki yatılı kuran kursunda 10 yaşındaki bir çocuğu kolonya döküp, çakmak çakarak yaktılar. Çocuk ambulansla hastaneye kaldırılırken, 2 kişi gözaltına alınıp, serbest bırakıldı

Bursa'da kuran kursunda bir çocuğu kolonya döküp çakmak çakarak yaktılar!

Bursa’nın Kestel ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı bir Kuran kursunda 10 yaşında bir çocuğun vücudu, hafızları C.S. (18), M.Ö. (19) tarafından üzerine kolonya dökülerek yakıldı.

Kestel Çamlıtepe Hafızlık Yatılı Kuran Kursu’nda yaşanan akıl almaz olayın ardından 10 yaşındaki Y.K., ambulansla Bursa Şehir Hastanesi yanık ünitesine kaldırıldı.    

Bursa Muhalif.com adlı sitede yer alan habere göre, vücudunun çeşitli yerleri yanan Y.K'nın hastanenin yanık ünitesinde ameliyata alınacağı öğrenildi.

Baba Ali Karabulut, olayın ardından yaptığı açıklamada "Çocuğu kursa Kuranıkerim ve dua öğrenmesi için yatılı gönderdik. Aslında Kuran kursu değil, işkencehaneymiş" dedi.

Karabulut, olayla ilgili polisin soruşturma başlattığını ve çocuğunu yakan kişilerin emniyette gözaltında olduklarını söyledi. Gözaltına alınan iki kişi adli kontrolle serbest bırakıldı.

Kestel İlçe Müftülüğü Özel Kalemi kursta her gün standart olarak dezenfekte için çocukların ellerine kolonya döküldüğünü belirtip "Kolonya dökülürken çocuğun arkadaşlarından biri çakmağı çakıyor. Çakmağı çakan kursun yetkilisi, görevlisi değil" açıklamasını yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER