Bursa'da Yusuf Mıcık, Nazan Kırkgöz'ü neden öldürdüğünü anlattı: İnanılmaz!

Bursa'da geçen haziran ayında 30 yaşındaki Nazan Kırkgöz'e tabancayla vurarak öldüren 55 yaşındaki Yusuf Mıcık, mahkemede cinayet işlemesinin nedenini anlattı

Bursa'da Yusuf Mıcık, Nazan Kırkgöz'ü neden öldürdüğünü anlattı: İnanılmaz!

Bursa'da geçen haziran ayında Yusuf Mıcık, para karşılığı ilişkide bulunmak için anlaştığı Nazan Kırkgöz'ü Osmangazi ilçesi Altınova Mahallesi'nde boş bir arazide öldürmüştü. 

Hakkında Bursa 14’ncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 'kasten adam öldürmek' suçundan dava açılan 5 çocuk babası Yusuf Mıcık’ın yargılanmasına devam edildi. 

Mıcık, duruşmaya bulunduğu Bursa E Tipi Cezaevi’nden koronavirüs önlemleri kapsamında, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Nazan Kırkgöz’ü kazayla öldürdüğünü söyleyen Yusuf Mıcık, şöyle konuştu:

- Olay günü aracımla seyir halindeyken, telefonuma mesaj geldi. Alkollü olduğum için aracımı sağa çekip, mesaja baktığım sırada, camdan bir kadın 'bakar mısınız' dedi. 

- 'Benimle görüşmek ister misin?' dedi. 'Hayır' dememe rağmen aracıma bindi. Benimle birlikte olmak istedi. 100 liraya anlaştık. 150 metre ileride aracımı park ettim. Yol kenarı ve yerleşim yeri olduğu için ilişkiyi kabul etmedim. 

- Parayı vermeyince, arabanın konsol kısmında bulunan telefonumu aldı. Peşinden inip, kolunu tuttum. Telefonu almak için aramızda arbede çıktı. 

- Kendisinin yalnız çalışmadığını, benim için kötü olacağını söyledi. O sırada kırmızı renkli bir aracın bize doğru geldiğini gördüm. Kendimi korumak için üzerimde bulunan silahımı çıkardım. 

- Bayan bana tekme tokat saldırıyordu. Bu sırada elimde bulunan ve dolu olan tabancam iki el ateş aldı. Nazan’ın yaralanıp, yaralanmadığını görmedim. Benim kasten öldürme gibi bir niyetim yoktu. Cinayet kazayla gerçekleşmiştir. Nazan, bir erkek gibi güçlü kuvvetliydi. Pişmanım.

Mıcık’ın avukatı Ali Özgür Berksu, "Olay, Nazan Kırkgöz’ün ağır ve haksız tahriki altında silah patlaması üzerine gerçekleşmiştir. Silah Nazan ile müvekkilim arasında yaşanan arbede sırasında patlamıştır. Tahliyesini ve adli kontrol hükümlerin uygulanarak serbest bırakılmasını talep ediyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER