Çakarlı maganda Muhammed Enes Uysal'ın babası bakın kim çıktı: Tepki çeken sözleri

İstanbul Hadımköy'de çakarlı lüks minübüsüyle trafikte giderken tartıştığı Dadaş Aras'ı bıçaklayan ve tutuklanan çakarlı maganda Muhammed Enes Uysal savcılıktaki ifadesinde ilginç iddialarda bulundu

Çakarlı maganda Muhammed Enes Uysal'ın babası bakın kim çıktı: Tepki çeken sözleri

İstanbul'da çakarlı lüks minibüsün sürücüsü 20 yaşındaki Muhammed Enes Uysal seyir halindeyken tartıştığı Dadaş Aras'ın aracının önünü keserek 5 yerinden bıçaklayarak kaçmıştı. 

Bıçaklanan sürücünün kayda aldığı görüntülerde 'Polise versen ne olacak' diyerek de tehdit eden saldırgan 23 Ağustos'ta Avcılar'da yakalanmış ve dün çıkarıldığı adli makamlarca "Kasten öldürmeye teşebbüs etme", "Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" ve "Kara araçlarını alıkoyma" suçlarından tutuklanmıştı.

Muhammed Enes Uysal'ın babasının Arnavutköy'de tekstil fabrikası olduğu belirlendi. Uysal'ın savcılıktaki ifadesinin şöyle olduğu öğrenildi:

- Bana karşı yaptıkları nedeniyle Aras'tan şikayetçiyim. Aracımı olay günü yaşananlardan önce satış ilanına koyduğum ve satacağım için çakarı kullanmak istedim. Çakar bu sebeple açıktı.

- Arnavutköy'de babama ait tekstil fabrikasında çalışıyorum. Olay sırasında kullandığım aracı yaklaşık bir ay önce satın aldım.

- Aracı satın aldığımda ön camında çakar vardı. Çakarı olay gününden önce hiç kullanmadım. Ancak olay günü çakar açık halde fabrikadan eve doğru yalnız başıma seyir halindeydim. 

- İstanbul Caddesi üzerinde ilerlerken önümde seyir halinde olan ve ismini olay nedeniyle öğrendiğim Dadaş Aras yönetimindeki kamyoneti 2 şeritli yolda sinyal vererek geçtim. Ancak şahıs hiçbir sebep yokken beni daha sonra aracıyla sıfır geçti. Sonrasında yanımda yavaşlayarak el işareti yapmak suretiyle camı indirmemi istedi. Kapı camımı indirdikten sonra trafikte yan yana ve yavaş bir şekilde seyir halindeyken bana 'Sen kimsin lan çakar takıyorsun' diyerek anneme küfretti.

- Bir müddet sonra trafik durdu. Bu sırada yan yana şeritteydik, şahıs beni aracımdan inmemi söyleyince aracımdan inerek şahsın yanına gittim. 

- Ancak trafikteki araçlardan yoğun bir şekilde korna çalınınca aracıma binerek aracımı Aras'ın kamyonetinin önüne çektim ve tekrar aracımdan indim. 

- Şahsın yanına gittiğimde kendisi telefonuyla video çekmeye başladı. Kendisine 'Amacın ne senin' dediğimde masum davranmaya başladı. Ayrıca şahsa 'Öldüreyim mi seni' şeklinde söylediğim sözlerim doğrudur. Bu sözleri sinirliyken söyledim. 

- Şahıs ardından kendi aracından inerek telefonuyla benim aracımın görüntülerini çekmeye başladı. Videonun bittiği anda bana küfrederek sertçe bir yumruk attı. Bunun üzerine gözlerim karardı ve kendimi kaybeder gibi oldum. 

- Ardından şahıs bıçak çıkartarak bir eliyle boğazımı sıkıyor, diğer elinde bıçağı tutuyordu. Aynı anda bıçakla bacağıma baskı yaptı ve 'Seni burada delik deşik ederim' dedi. Bunun üzerine can havliyle elindeki bıçağı aldım. Hatta bu nedenle elim kesildi. Kendimi korumak amacıyla bıçağı şahsa doğru sallamaya başladım. Şahıs aldığı darbelerden sonra yere düştü. Ben de aracıma binip oradan uzaklaştım. Bıçağıysa bir müddet gittikten sonra araçtan dışarı attım.

- Bana karşı yaptıkları nedeniyle Aras'tan şikayetçiyim. Doktor raporum da temin edildi,

- Aracımı olay günü yaşananlardan önce satış ilanına koyduğum ve satacağım için çakarı kullanmak istedim. Çakar bu sebeple açıktı. Bunun dışında araçta sesli ikaz sistemi yoktu. Şahsa polis olduğumu söylemedim, kendisine herhangi bir polis kartı göstermedim. Aras'ın aracına hiç girmedim. Onun aracından para veya başka bir şey almadım. Bu yöndeki suçlamaları kabul etmiyorum, ailemin maddi durumu gereği buna ihtiyacım yoktur.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER