Caminin kapalı olmasına sinirlenen vatandaş caminin kapısını kırmaya çalıştı!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı camileri kapatma kararı alırken, Şanlıurfa'da ilginç bir olay yaşandı. Namaz kılmak için camiye gelen bir vatandaş caminin kapalı olduğunu görünce sinirlerine hakim olamadı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı camileri kapatma kararı alırken, Şanlıurfa'da ilginç bir olay yaşandı. Namaz kılmak için camiye gelen bir vatandaş caminin kapalı olduğunu görünce sinirlerine hakim olamadı.

Hem camiye girmek istedi hem zarar verdi

Caminin kapanmasına tepki gösteren vatandaş, kapıyı tekmelemeye başlayarak kırmaya çalıştı. Cami kapısına zarar veren ve içeriye girmek istediğini söyleyen kişiye polisler müdahalede bulundu. 

'Gelin bu kapıyı kıralım'

"Nerede bu Müslümanlar? Gelin bu kapıyı kıralım. Neyden korkuyorsunuz? Allah'tan korkun" diyen kişi, cami kapısına zarar verip tekmelemeye başladı. Camiye girip namaz kılmak isteyen, aynı zamanda camiye zarar veren vatandaşa polisler engel olmaya çalıştı. Polisin "Evinizde kalın, hastalık bulaştırmayın" sözlerine "Evimde ölmeyecek miyim" yanıtını veren kişi daha sonra camiyi terk etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER