Can Ataklı'dan, Eba Tv'de ders anlatan türbanlı öğretmen için skandal sözler!

TRT ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın iş birliğiyle bugün itibariyle öğrencilere uzaktan eğitim vermeye başlayan Eba Tv, binlerce çocuğu ekran başına kilitledi

Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgınında vaka ve ölüm sayısını en aza indirmek isteyen yetkililer, geçtiğimiz günlerde okulların tatil edildiğini duyurmuştu. Okulların tatil edilmesiyle eğitimleri aksatmama gayretine giren Milli Eğitim Bakanlığı, TRT ile iş birliği yaparak uzaktan eğitim vermeye bugün itibariyle başladı.

Facia olarak nitelendirdi

Bugün itibariyle yayına giren ve binlerce çocuğu ekran başına kilitleyen Eba Tv için, bir yorum da gazeteci Can Ataklı'dan geldi. Ataklı'nın türbanlı öğretmen için sarf ettiği cümleler pes dedirtti.

Ataklı, "Birinci sınıflar için bugün eğitim başladı. Öğretmen de türbanlı. Anlatan da o. Bunu yapmaları bence yanlış. Çünkü şu anda okullarda türbanlı öğretmen var mı, var. Ama milyonlarca öğrenciye rol model olarak türbanlı öğretmeni vermek çok yanlış. 

Bunu bana özgürlük falan diye anlatmayın. Öğretmenin görüntüsü türbanlı öğretmen değil. İmaj olarak yanlış. Var mı evet malesef var. Bana göre yanlış. Şimdi buraya neden bunu koyuyorsun. İlk ders gününden türbanlı öğretmenle başlamak kadar facia bir şey olamaz. Burada yapmayın bari" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 20:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Durmuş
Durmuş - 1 yıl Önce

Ya ogretmenin turbanli olmasinin ne zarari var ya siz yine kutuplastiriyordunuz dersi iyi anatamissa bunu elestirin

Murat murat
Murat murat - 1 yıl Önce

İnsanları böylesine ayrıştıran Can ataklı gibi kişilerin Rabbim tez zamanda belasını versin İnş.

Barış arslanoğlu
Barış arslanoğlu - 1 yıl Önce

Sayın ataklı senin sülalende kapalı kadın yokmu? Yazık sen ve senin gibi kalemler bizi geleceğe taşıcağına vay efendim eba da türbanlı öğretmen var sen türbanla uğraşcağınıza birlik ve beraberlik msjları verin

bilinmeyen
bilinmeyen - 1 yıl Önce

ülke tıbbı savaşı henüz atlatmamışken türbanlı öğretmen ile uğraşmanız ne kadar saçma sonuçta öğretmen ve görevini yapıyor, böyle düşünenlere pes doğrusu kafasındaki eğitime bakın gerisini kurcalamayın size yakişmıyor.

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Dúnya ne ile uğraşíyor Allah bu milleti örümcek kafalı kendini aydın zanneden toplumuna yabancı çağí okuyamayan cahil okumuş insanlıktan uzak merhamet ve hoşgörü sahibi olmayan bu insanlardan muhafaza etsin.

Sanane
Sanane - 1 yıl Önce

Beğenmiyorsan defol git bu ülkeden. Asıl facia senin gibi kendini bilmezlerin ekranlara çıkıp.....

Murat
Murat - 1 yıl Önce

Neden bu din türban düşmanlığı

Hamdolsun
Hamdolsun - 1 yıl Önce

Sana neee milletin türbanı Allah ıslah etsin seni ve senin zihniyetinde olanları.önce kendine sonra devlete sonra türbanlıya saygı duyacaksın.yoksa defolup gideceksin


SIRADAKİ HABER