Canilik bu: Şanlıurfa'daki Suriyeli, 13 yaşındaki kızını bakın neden tiner döküp yakmış?

Şanlıurfa'da 13 yaşındaki kız üzerine tiner döküldükten sonra yakılmıştı. Suriye uyruklu babanın kızını banyoda yaktığı ortaya çıktı. 

Canilik bu: Şanlıurfa'daki Suriyeli, 13 yaşındaki kızını bakın neden tiner döküp yakmış?

Kan donduran olay Şanlıurfa'da yaşandı. 

Filistin asıllı Suriye uyruklu olan Ahmet Mohammad Dwla isimli kişi; kızları Amara (13) ve Lamur Dwla (12) ile birlikte 4 ay önce Sıhmaksut Mahallesi’nde tuttuğu bir eve yerleşti.

İnşaatlarda çalıştığı belirtilen baba; Amara isimli kızı daha 13 yaşında olmasına rağmen evlendirmek istedi.

Küçük kız babasına karşı çıktı. Cani adam bunun üzerine kızını dövdükten sonra banyoya sokarak üzerine tiner döktü ve ateşe verdi. 

Sesin duyulmaması için yüksek sesle müzik açan cani adamın küçük kızı evden kaçmayı başardı.

Küçük kızın kaçtığını ve çığlıkları duyan komşular kapıyı girip içeri girdiklerini dehşet verici manzara ile karşılaştılar.

Çağırılan ambulansla hastaneye kaldırılan Amara Dwla, ambunastaki görevlilere kendisine bunu babasının yaptığını söyledi. Küçük kız hastanede doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Ölen kızın ifadesi üzerine harekete geçen polis, Ahmet Mohammad Dwla ile Lamur Dwlayı yolda yürüdükleri sırada gözaltına aldı. Emniyette yapılan sorgusunda suçunu kabul etmeyen Ahmet Mohammad Dwla, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, kızı Lamur Dwla ise devlet koruması altına alındı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER