Cem Yılmaz öldürdüğü sevgilisi Gülsüm Taç'ın boynuna fondöten sürüp ağzına peynir koymuş

Resim öğretmeni Cem Yılmaz sevgilisi Gülsüm Taç'ı öldürdüğünü itiraf etti. Resmini çizdiği sevgilisi Gülsüm Taç'ı gitmesine izin vermediği için öldürdüğünü söylen Yılmaz, vicdan azabı çektiğini dile getirdi

Cem Yılmaz öldürdüğü sevgilisi Gülsüm Taç'ın boynuna fondöten sürüp ağzına peynir koymuş

Olay, 24 Mayıs Pazar günü, Antalya'nın Muratpaşa ilçesine bağlı Kızıltıprak Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, özel bir şirkette çalışan Gülsüm Taç'tan (46), haber alamayan iş arkadaşları, polise haber verdi. Eve giden polis ekipleri, Taç'ın mutfakta cansız bedenini buldu.

Hakkında yasal işlem yapıldı

Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Kurumu Morgu'nda hazırlanan ön raporda, herhangi bir darp izi bulunmayan Taç'ın kalp krizinden ölmüş olabileceği bildirilerek, kesin ölüm nedeninin otopsi ile ortaya çıkacağı belirtildi. Ancak 27 Mayıs günü, resim öğretmeni Cem Yılmaz (43), Adana'da polis merkezine giderek, Gülsüm Taç ile 2,5 yıldır sevgili olduklarını, 12 Mayıs'ta Antalya'ya Taç'ı görmek için gittiğini, 22 Mayıs gününe kadar yanında kaldığını, sabah uyandığında ise kadını, yerde hareketsiz yatarken gördüğünü, korktuğu için de kimseye söylemeden Adana'ya geldiğini anlattı. Bunun üzerine Yılmaz hakkında 'yardım ve olayı bildirmeme yükümlülüğünü yerine getirmediği' gerekçesiyle yasal işlem yapıldı.

İntihara kalkıştı

28 Mayıs Perşembe günü ise Yılmaz, polis merkezini telefonla arayarak, Gülsüm Taç'ı kendisinin öldürdüğünü, vicdan azabı çektiği için intihar edeceğini söyledi. Hemen adrese giden polis ekipleri, ilaç içerek intihar teşebbüsünde bulunan Yılmaz'ı ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Tedavisinin ardından gözaltına alınan Yılmaz, sorgusunda, "12 Mayıs'ta Gülsüm Taç'ın yanına gittim ve evinde kaldım. 22 Mayıs'a kadar birçok kez birlikte olduk. Adana'ya dönmek istediğimde gitmeme izin vermedi. Bu nedenle onu öldürmeye karar verdim" dedi. Banyoya yatak serdiğini, burada bornozun kuşağı ile Taç'ı, boğazını sıkarak öldürdüğünü anlatan Yılmaz, cinayeti gizlemek için de cesedi, mutfağa taşıdığını, boynundaki morlukların üzerine fondöten sürdüğünü, kıyafetlerini giydirip, ağzına da bir parça ekmek ve peynir koyduğunu ifade etti.

Cem Yılmaz, daha sonra Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekiplerince, Antalya polisine teslim edildi. Antalya Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Yılmaz, mahkemece 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER