CHP’li Seyit Torun’un oğlunun Bozkurt işaretli videosu olay oldu

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’un oğlu Ali Hikmet Torun'un sosyal medyada yayınlanan görüntüleri olay oldu. 

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun'un oğlu Ali Hikmet Torun’un sosyal medyaya düşen bir videosu gündem oldu.

Ali Hikmet Torun, görüntülerde Bozkurt işareti yaparak, ülkücü sanatçı Mustafa Yıldızdoğan’ın ‘Ölürüm Türkiyem’ şarkısına eşlik ediyor ve  “Devlet Bahçeli ağamızdır ağamız. Yol kesmez, baş keseriz baş. Ordu, 2023 MHP 1. sıra milletvekili adayı Ali Hikmet Torun. Baş koymuşum Türkiyemin yoluna” diye konuşuyor.

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından Seyit Torun, oğluyla ilgili bir açıklama yaparak, “Gençlerin yıllar önce keyifli anlarında birbirleriyle şakalaştıkları bir videoyu siyasete alet edenlere, bir baba olarak ne demeliyim? Partimizin üyesi olan ve tüm çevresince sıkı CHP’li bilinen oğlumdan özür diliyorum” dedi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt da sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

" Siyaset yapan biziz. Bizi evlatlarımız üzerinden vurmaya kalkmayın,ayıp oluyor.  Adı üstünde evlat! Hata da, yanlış da yapsa evlat. Fikrinizi yazın, kuyumuzu kazacaksanız kazın. Evladı bu işe bulaştırmayın.  Hele aynı partili olup da, evlat görüntülerini muhaliflere vermek namertliktir."

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER