Dikkat: Markete gitmeye yaş sınırı!

Edirne'de gerçekleştirilen bir uygulama markate 18 yaşın altındaki çocuklarla gitmenin yasak olduğunu ortaya çıkardı. Markete çocuğu ile gidenlere ceza kesildi

Dikkat: Markete gitmeye yaş sınırı!

Koronavirüste tam kapanma sürecinde markete gitmeye de yaş sınırı getirildiği ortaya çıktı.

Edirne'de yapılan bir uygulamada 18 yaşından küçüklerin markete gitmelerinin yasak olduğu belirlendi.

Hürriyet'teki habere göre; vaka sayılarının azaldığı kentte tam kapanmada tedbirler sıklaştırıldı. Isınan havayla birlikte alış veriş bahanesiyle dışarıya çıkanların sayılarının artması üzerine polis, belirli noktalar dışında marketler önünde sıkı tedbirler aldı. Yürüme mesafesi dışındaki marketlere gidenler tek tek tespit edilerek, ceza uygulandı.

Kent merkezindeki Balıkpazarı Caddesi üzerindeki denetimlerde market önünde çocuk arabası bulunan bir kadını gören polis, çocukla dışarıya çıkmanın yasak olduğunu söyledi. 

Kadın çocuğun kendisine ait olmadığını belirterek, "Ben alışveriş için geldim, çocuk benim değil annesi alışveriş yapıyor. Bana emanet bıraktı. Bana ceza yazamazsın" dedi. Bunun üzerine polis çocuğun başında annesinin gelmesini bekledi. Polis bu kez anneye, "Çocukla dışarıya çıkamazsınız" dedi. Bunun üzerine anne, "Bırakacak kimsem yok. Babası işte çalışıyor, o yüzden beraberimde getirmek zorunda kaldım" karşılığını verdi. Polis, anneye para cezası uyguladı.

Ayrıca markete 18 yaşın altındaki torunun elektrikli bisikletiyle gelen bir kadına da bu nedenle ceza kesildi.

Markete torununun kullandığı elektrik bisiklet ile gelen bir kadını polis durdurdu. Polis, bisikleti kullanan çocuğunun yaşının küçük olduğunu ve dışarıya çıkmasının yasak olduğunu söyleyip, ceza uygulanacağını anlattı. Kadın ise, "Ne olur ceza kesmeyin, ayaklarım ağrıdığı için torunum beni bisikletiyle getirdi. Kurban olayım ceza yazmayın" dedi. Polis, kadın hakkında tutanak tutarak ceza uygulayıp, çocuğu eve geri gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER