Din Kültürü Sınavında Sorulan 'Melahat' Sorusu Görenleri Şaşırttı!

Adana ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nde 12. sınıflara yapılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin sınavında sorulan soru görenleri şaşkına çevirdi. Sınava giren bir öğrencinin kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı yazılı kağıdındaki o soru, sosyal medyada gündem oldu

Din Kültürü Sınavında Sorulan 'Melahat' Sorusu Görenleri Şaşırttı!

Adana ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nde 12. sınıflara yapılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin sınavında sorulan soru görenleri şaşkına çevirdi. Sınava giren bir öğrencinin kişisel sosyal medya hesabından paylaştığı yazılı kağıdındaki o soru, sosyal medyada gündem oldu.

İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜNE MÜDAHALE

Twitter üzerinden paylaşılan fotoğrafa binlerce kişi tepki gösterdi. Sınav sorusunda inanç özgürlüğü olan bir kişiye hakarete varan sözler yazılmasını göz ardı edemeyen sosyal medya kullanıcıları öğretmene soruşturma açılmasını talep ettiler.

O SORU ŞAŞIRTTI

Sınavda sorulan soru ise şöyleydi: "Okullarda öğretilen her şey hayatın bir yerinde mutlaka insanın karşısına çıkıyor, bu ne işime yarayacak, şu ne işime yarayacak diyen tipler de hayatla ilgili en ufak bir problemde çözümü düşünecek esneklikte beyin yapıları olmadığından apışıp kalıyorlar, okul eğitim elbette her şey değildir ama çok şeydir. Özellikle sosyal bilimler alanında öğrenilenler zamanla yaşamın bizzat içinde ortaya çıkıp hayat kurtarmaktadır" Kendini, ailesini, toplumu aşağılayan ama batı hayranlığı tavan yapmış 12. sınıf eşit ağırlıkta okuyan "Melahat kızımız" hocam din dersinde bu kadar şeyi öğrenmek zorunda mıyım" diye bir cümle kurabiliyor. Bu paragrafa göre Melahat nasıl bir kişilik yapısındadır?

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 11:29

İrem Nur Kaya

İrem Nur Kaya, 1995 yılında doğdu. Elazığ Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü bitirdi. Bu süre zarfında diksiyon, haber yazma ve yeni nesil gazetecilik eğitimlerini aldı. Stajını Basın İlan Kurumu'nda Halkla iİişkiler Personeli olarak yaptı. Şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışmakta.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER