Diyanet: Açlık bulaşıcı olsaydı da milyonluk araca binenler anlasaydı!

Başkanı milyonluk lüks araca bindiği için sık sık eleştirilen Diyanet İşleri'nin internet sitesinde çıkan bir makalede çarpıcı değerlendirmeler yer aldı

Diyanet: Açlık bulaşıcı olsaydı da milyonluk araca binenler anlasaydı!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, milyonluk lüks bir makam aracına bindiği için sık sık eleştiriliyor. Ayrıca Diyanet'in devasa bütçesi de hiç gündemden inmiyor.

Diyanet'in internet sitesi diyanethaber'de ise ilginç bir makale yer aldı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen imzalı yazıda özetle şu ifadeler kullanıldı:

-  Keşke açlık bulaşıcı olsaydı…O zaman belki anlardı, yediğinden fazlasını çöpe atanlar açın halinden. Belki anlardı, asgari ücretin iki katını bir öğün yemeğe harcayanlar. Çok görmezdi verdiğini. ‘Harcamayı bilsin, yetinmeyi bilsin' demezdi belki.

- Keşke bulaşıcı olsaydı açlık… Her gün evinin önündeki çöp bidonunu karıştırıp işe yarar bir şeyler arayan elleri, yüzü simsiyah ama yüreği tertemiz çocukların halinden anlardı belki çok yiyip yağ bağladığı için zayıflama salonlarına binleri harcayanlar.

- Keşke fakirlik de bulaşıcı olsaydı… Okula giden çocuğuna harçlık verememenin ne demek olduğunu belki anlardı milyon dolarlık rezidanslarda, milyon liralık arabaya binip cennet bekleyenler. Belki anlardık, belki harekete geçerdik, belki rahatımız bozulurdu hiç olmazsa…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER