Doktorla tartışan hastaya 'balon' cezası

Antalya'da bir doktor 'ilaç yazma' tartışması yaşadığı hastadan kendisini tehdit ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu. Sağlanan uzlaşma sonucunda da hasta E.Ö., sağlık çalışanlarını tehdit etmeme sözü verdi ve üç kamu hastanesinde çocuklara balon dağıtmayı kabul etti.

Doktorla tartışan hastaya 'balon' cezası

Olay, geçen aylarda Muratpaşa ilçesi Fener Mahallesi’ndeki Borsa Semt Polikliniği’nde meydana geldi.

Tartışma çıktı

Hasta E.Ö. ile görevli doktor N.V.A. arasında ‘ilaç yazma’ meselesi nedeniyle tartışma çıktı. Doktor N.V.A., kendisini “Sen kimsin? Nerelisin? Onu söyle bana. Seni bu koltukta oturtacağımı mı sanıyorsun? Bu iş burada bitmez” diyerek tehdit ettiği gerekçesiyle E.Ö. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Konuyla ilgili E.Ö. hakkında başlatılan soruşturma dosyası, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu’na gönderildi. Uzlaştırmacı Gülsüm Himtaş’ın irtibata geçtiği taraflar anlaşabileceklerini bildirdi.

Hastanede çocuklara balon dağıtacak

Şüpheli, şikayetçi doktorun, ‘sağlık çalışanlarını tehdit etmeme’ sözü ve üç kamu hastanesinde çocuklara ‘balon dağıtması’ şartını kabul etti.

Yazılı olarak sağlık çalışanlarını tehdit etmeyeceğini belirten E.Ö, üç devlet hastanesinde 08.00- 16.00 saatlerinde 30’ar balonu çocuklara dağıtarak yargılanmaktan kurtuldu.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER