Düzce, Sertan Yalçın'ı arıyor: Evinden alınıp, çivili sopalarla öldüresiye dövülmüş!

Düzce'de 11 Ekim'de evinden arkadaşları tarafından alınan 21 yaşındaki Sertan Yalçın, ortadan kayboldu. Polis Yalçın'ı evden alan 5 kişiyi özaltına aldı. Şüpheliler, Sertan Yalçın'ı dövdüklerini itiraf ettiler, ancak yeri hakkında bilgi vermediler

Düzce, Sertan Yalçın'ı arıyor: Evinden alınıp, çivili sopalarla öldüresiye dövülmüş!

Düzce'nin Beyciler Mahallesi'nde yaşayan ve askerden yeni gelen 21 yaşındaki Sertan Yalçın, 5 arkadaşı tarafından 11 Ekim'de sabah evinden alındı. 

Ancak daha sonra eve dönmediği gibi telefonla da ulaşılamadı. Babası Hasan Yalçın, polise kayıp ihbarında bulundu. Polis ekipleri güvenlik kamerası kayıtlarında yapılan incelemelerde Sertan Yalçın’ın Konuralp bölgesinde bir çiftliğe götürüldüğü ve geri çıkmadığını saptadı.Sertan Yalçın’ı evden alan İ.B., Y.E., E.A., S.A. ve D.K. gözaltına alındı.

Şüpheliler ifadelerinde, Sertan Yalçın'ı çivili soparla dövdüklerini, ancak daha sonra ellerinden kaçtığını bildirdiler, dövme nedenini ise söylemediler. Polis 5 kişiyi tutuklarken, çiftlik ve çevresinde yapılan aramalarda Sertan Yalçın'a ulaşılamadı.

Sertan Yalçın'ın babası Hasan Ali Yalçın, “Bizim evimizin önünden çocuğumuzu alarak çiftliğe götürüyorlar. Çiftlikte çocuğumu darp ediyorlar. Darp ederken çivili sopalarla çocuğumu dövdüklerini söylüyorlar. Sonra bana ‘Sertan yoğun bakımda’ diye haber geldi ve aramaya başladık. Bundan sonra emniyet güçlerine giderek şikayetçi olduğumu bildirdim ve verilen isimlerle birlikte emniyetten hareket ettik. 12 gündür zanlılar içerde, ancak bir bilgi vermiyorlar. 5 kişi dövdüklerini itiraf ediyorlar. Zanlılar verdiği ifade sadece biz çiftlikte öldüresiye dövdük, bıraktık, kendisi kaçtı diyorlar. Bunun dışında herhangi bir bilgi vermiyorlar. 12 gündür ormanlarda, sularda çocuğumu arıyorum. Tüm kamera kayıtları incelendi. Çocuğumun çiftlikten çıkmadığı iddia ediliyor. Araç çiftlikten çıkıyor, herkes farklı yönlerden çiftlikten çıkıyor ama oğlumun çiftlikten çıkmaması sonrası çiftliği aradık. Köpekler geldi, dronlarla aradık. Çocuğumuzu bulamadık. Şu ana kadar bir haber yok ne canlı ne ölü. Emniyet güçlerinden haber bekliyoruz. Biz de dağ, bayır arayarak çocuğumuza ulaşmaya çalışıyoruz ama ulaşamıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER