Elazığ'da sürücüsüyle birlikte yanan araçta Aziz Atay öldü: Yanında "Bombaları ben patlattım" yazılı not bulundu

Elazığ'da sürücüsüyle birlikte yanan otomobilin yanında 4 ayrı bombalama olayı için "Bombaları ben patlattım" yazılı not bulundu

Elazığ'da sürücüsüyle birlikte yanan araçta Aziz Atay öldü: Yanında "Bombaları ben patlattım" yazılı not bulundu

Elazığ merkeze bağlı Sarıçubuk Köyü yolunda sürücüsüyle birlikte yanan otomobilin yanında 4 ayrı bombalama olayı için "Bombaları ben patlattım" yazılı not bulundu. Hastanede ölen sürücü Aziz Atay'ın Diyarbakır'da öğretmenlik yaptığı öğrenildi.

Demirören Haber Ajansının aktardığına göre Aziz Atay (41) yönetimindeki 21 GD 766 plakalı otomobil, öğle saatlerinde Sarıçubuk Köyü yolunda henüz belirlenemeyen bir sebeple yandı. Yol üzerinde yanan aracı fark eden vatandaşlar, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, vücudunda ciddi yanıklar oluşan Aziz Atay'ın yanı sıra otomobilin yakınına bırakılmış notlar buldu.

"BOMBALARI BEN PATLATTIM" NOTU

Yırtılmış defter yapraklarına el yazısıyla yazılmış notta "Hastane yolundaki bombayı patlatan benim. Kamera kayıtlarına bakarsanız, oradan geçtiğimi görürsünüz. Fünye elimin altındaydı. Bir can borcum var, öderim. Halı sahadakini de ben patlattım. Konutlar mevkiindeki bombayı da patlatan benim. Bir de aynı mıntıkada okul arkasındakini de” ifadelerinin yer aldığı görüldü.

SÜRÜCÜ HASTANEDE ÖLDÜ

Ağır yaralı halde bulunan Atay, olay yerine gelen ambulansla Fırat Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Atay, yoğun bakıma kaldırılmasının ardından, ambulans helikopter ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Hastanesi'ne nakil edilirken, hava muhalefeti nedeniyle Elazığ'a geri getirildi. Bu kez Fethi Sekin Şehir Hastanesine kaldırılan Atay, burada öldü.

DİYARBAKIR'DA ÖĞRETMENLİK YAPTIĞI ÖĞRENİLDİ

41 yaşındaki Aziz Atay'ın Diyarbakır'ın Dicle ilçesindeki Fatih Oratokulunda İngilizce öğretmenliği yaptığı öğrenildi. Jandarma ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER