Elazığ'daki Deprem Sonrası Yeni Fırsatçılık: Ücreti İki Katına Çıkardılar!

Elazığ 6.8'lik depremin yaralarını sarmaya çalışırken deprem fırsatçıları yine iş başına geçti. Evleri hasar gören ve taşınmak zorunda olan kişilere yardım etmek yerine fiyatları iki katına çıkaran nakliyecilere, vatandaş isyan etti

Elazığ'daki Deprem Sonrası Yeni Fırsatçılık: Ücreti İki Katına Çıkardılar!

Elazığ'da yıkılan ya da hasar gören evlerin sahipleri taşınmaya başladı. Halk kentte fırsatçılık yapan bazı nakliye firmalarının taşıma fiyatlarını 2 katına çıkardığını belirterek, nakliyecilerden insaflı olmalarını istedi.

'FİYATLAR ÇOK UÇUK'

Eşyalarını alabilenler köylerine ya da kent merkezinde buldukları evlere taşınıyor. Taşınanlar, kentteki bazı nakliyecilerin taşıma fiyatlarını yükselttiğini söyleyerek, yetkililerden konuya el atmasını istedi.

Daha önce evin katına ve uzaklığına göre ortalama 600 TL olan taşıma ücretlerinin şu an 1800 TL'ye yükseldiğini söyleyen nakliyeci Ferhat Demirel, taşıma fiyatlarını ve işçi ücretlerini yükseltenlerin insaflı olmasını söyleyerek, "Fiyatlar şu anda çok uçuk, önceden bir asansörü 150- 200 TL'ye kuruyorlardı. Şimdi 350- 400 TL fiyat talep ediyor. Çift taraflı kurmak istediğimiz zaman 800 ile 1000 TL arası para talep ediyorlar" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER