Emniyet, Kur'an-ı Kerim'e hakaretler yağdıran Youtuber İbrahim Atabey için harekete geçti

Emniyet Genel Müdürlüğü, Kur'an-ı Kerim'e ve Peygamber Efendimize hakaretler yağdıran Youtuber İbrahim Atabey hakkında yasal işlem başlattı

Emniyet, Kur'an-ı Kerim'e hakaretler yağdıran Youtuber İbrahim Atabey için harekete geçti

İslam dininin kutsal saydığı Kuran'ı Kerim'i yırtarken çektiği görüntüleri sosyal medyadan paylaşan bir kişi hakkında soruşturma başlatıldı.

Soruşturmada, şahsın çeşitli suçlardan 11 kaydı bulunan ve firari olarak Rusya'da ikamet eden İbrahim Atabey olduğu tespit edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, Atabey hakkında işlem başlatıldığını duyurdu.

EGM’nin açıklamasında şöyle denildi:

"Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; 16 Kasım 2020 tarihinde YouTube adlı video paylaşım sitesinde paylaşılan ve sosyal medyada #İbrahimAtabeyTutuklansın etiketiyle gündeme gelen bir videoda dini değerleri alenen aşağılayan ve kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i yırtan şahsın görülmesi üzerine tespit çalışması yapılmıştır. "Videodaki şahsın İbrahim Atabey olduğu, çeşitli suçlardan 11 adet kaydının bulunduğu, firari olarak Rusya'da ikamet ettiğinin anlaşıldığı bildirildi. Şahıs hakkında yasal işlem başlatıldığı, ülkemize iade sürecinin takip edildiği belirtildi."

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER