Enfeksiyon hastalıkları uzmanı canlı yayını terk etti: 'İnsanları kandırıyorsunuz'

Habertürk televizyonlarında yayınlanan Hülya Hökenek'in sunduğu Enine Boyuna adlı programın dün akşamki konusu Türkiye'nin ve dünyanın gündemine oturan koronavirüs salgınıydı

Habertürk televizyonlarında yayınlanan Hülya Hökenek'in sunduğu Enine Boyuna adlı programın dün akşamki konusu Türkiye'nin ve dünyanın gündemine oturan koronavirüs salgınıydı. 

Programa, Onkolog Dr. Yavuz Dizdar, Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Ataş, Farmakoloji Uzmanı Prof. Dr. Yağız Üresin ve Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan katıldı.

"Sağlık Bakanı Koca'dan Umre açıklaması: "Maalesef testi pozitif çıktı" HABERİNİ OKUYUN

Yanlış bilgiler aktarıldığını söyledi

Programda tartışılan konunun kendi kendi uzmanlık alanı olduğunu belirten Ceylan, programda yanlış bilgiler aktarıldığını söyledi. “Bu ortamda tartışmayı doğru bulmuyorum, herkesin fikri kendinedir. Onkolojiyle ilgili bir konu tartışılsaydı ben gelmezdim” diyen Ceylan, şu ifadeleri kullandı: 

“Yazın ilaç çıkacağını söylediniz, bunu söylemek mümkün değil. Farmatoloji uzmanı olmanız olmanız haziranda ilaç çıkacak demenizi kolaylaştıracak bir şey değil. İnsanları yanlış şeyler söyleyip ümitlendirmek yanlış. Konuşulan konu sadece benim alanım. Yanlış şeyler söylendi. 

'Gazete haberlerini düzeltmeye gelmedim'

Son derece sakinim ama bunu bu şekilde bu uzmanlık alanlarıyla virüs pandemisini bu ortamda tartışmayı doğru bulmuyorum. Onkoloji konusunu tartıştığınızda ben zaten gelmem. Böyle bir tartışma ortamı olduğunu bilmiyordum. Söylenen gazete haberlerini düzeltmek için gelmedim buraya.

'Ben gidiyorum siz tartışın'

Gazetelerden öğrenilenlerle uzman gibi tartışmayı doğru bulmuyorum. Herkesin uzmanlığına saygım var ama bir enfeksiyon hastalığını böyle tartışacaksanız ben gidiyorum zaten, siz tartışın" diyerek canlı yayını terk etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 00:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER