Erdoğan, toplantıda söz alan eski vekilin o sözlerine çok kızdı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı toplantıda Diyarbakır eski Milletvekili Aziz Akgül'ün "Şam yönetimiyle görüşülse daha iyi olmaz mı?" şeklindeki sözlerine bir hayli sinirlendiği ve Akgül'e "Bu Kılıçdaroğlu ağzı. Zaten bunu Bay Kemal de söylüyor" sözleriyle sert çıktı

Erdoğan, toplantıda söz alan eski vekilin o sözlerine çok kızdı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı toplantıda eski Diyarbakır Milletvekili Aziz Akgül'ün "Şam yönetimiyle görüşülse daha iyi olmaz mı?" şeklindeki sözlerine bir hayli sinirlendiği ve Akgül'e "Bu Kılıçdaroğlu ağzı. Zaten bunu Bay Kemal de söylüyor" sözleriyle çıkıştığı ortaya çıktı. Gündeme bomba gibi düşen iddiayı Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi köşesine taşıdı.

Selvi'nin köşesindeki ilgili kısım;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski AK Parti milletvekilleriyle toplantıda yaptığı konuşmada iki önemli mesaj verdi.

"Bugün Kamışlı'da, Resulayn'da, Tel Abyad'da, Aynel Arap'ta, Cerablus'ta, Münbiç'te, El Bab'da, İdlib'de vermediğimiz savaşı, Allah göstermesin, yarın Şırnak'ta, Mardin'de, Şanlıurfa'da, Gaziantep'te, Hatay'da vermek zorunda kalırız. Senaryonun asıl hedefi Suriye değil, Türkiye'dir."

'Bunu Bay Kemal söylüyor'

Erdoğan konuşmasını tamamladıktan sonra eski Diyarbakır milletvekili Aziz Akgül söz alıyor, uzun bir konuşma yapıyor. Bölge insanı olarak, bölgenin şartlarını çok iyi bildiğini söylüyor. "Şam yönetimiyle görüşülse daha iyi olmaz mı?" diyor. O ana kadar dikkatle dinleyen Erdoğan'ın bir anda hışımla Akgül'e dönerek "Bu Kılıçdaroğlu ağzı. Zaten bunu Bay Kemal de söylüyor" dediği söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER