Ergin Gök'ün katili yakalandı: Durdu Işık, eşiyle görüştü diye öldürmüş!

Kahramanmaraş'ta bir çuvalın içinde ölü olarak bulunan 28 yaşındaki Ergin Gök'ün katili Durdu Işık, "Kendisine eşimin nerede olduğunu sordum. Bilmediğini söyleyince de öldürdüm" dedi

Ergin Gök'ün katili yakalandı: Durdu Işık, eşiyle görüştü diye öldürmüş!

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde yaşayan 28 yaşındaki Ergin Gök, ortadan kaybolmuştu.

Yapılan aramalarda jandarma Gök'ün cesedini ormanlık alanda bir çuvalın içinde bulmuştu.

Gök'ün katilini bulmak için polis ve jandarma ekipleri soruşturma başlattı. 

Afşin ilçesine bağlı Çağılhan Mahallesi’nde bir çobanın, olay günü ormanlık alanda iki kişinin tartıştığını ve silah sesleri duyduğunu söylemesi üzerine, bölgede çalışma yapan ekipler, şüpheli bir otomobilin plakasına ulaştı. 

Kameralardan otomobili kullanan kişinin Durdu Işık (42) olduğu ve bölgeye 2 kişi gelip, tek başına döndüğü belirlendi.

Otomobilin Adana’ya geldiği bilgisine ulaşan Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Durdu Işık’ı yakalayıp, gözaltına aldı. 

Gözaltına alınan Durdu Işık’ın emniyetteki sorgusunda, 20 yıllık eşi ve iki çocuğunun annesi 37 yaşındaki H.I.’ya şiddet uyguladığını, bu nedenle de hakkında uzaklaştırma kararı olduğunu söylediği belirtildi. 

Işık’ın, ifadesinde, “Eşim benden ayrılınca deliye döndüm. Onun internet sitelerinden erkeklerle görüştüğünü düşündüm. Bu nedenle giriş yaptığı sitelere girip, yerini öğrenmeye çalıştım. Ergin Gök ile irtibatlı olduğunu düşünerek, onunla irtibata geçtim. Gök ile randevulaştıktan sonra 7 Ekim’de otomobille kendisini alıp, Afşin’e doğru yola çıktık. Burada eşimin adresini sordum. O da bilmediğini söyleyince onu vurdum.  Daha sonra onu otomobile koyup, ormanlık alana gittim. Burada moloz torbalarını boşaltıp, cesedini içine koydum. Daha sonra da molozların altına saklayıp Adana’ya kaçtım” dediği öğrenildi.

Şüpheli Durdu Işık, emniyetteki işlemlerinin ardından jandarma ekiplerine teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER