Erzincan'da kar ve tipi: Süleyman Akpolat donarak öldü

Erzincan'da Mayıs ayının son haftasında kar ve tipi etkili oldu. Yaylada fırtınaya yakalanan 70 yaşındaki Süleyman Akpolat'ın donarak öldüğü belirlendi

Erzincan'da kar ve tipi: Süleyman Akpolat donarak öldü

Mayıs ayının son haftasında, yazın ilk ayı Haziran'a girmeye sayılı günler kala bastıran kar ve tipi Erzincan'da etkili oldu.  

Erzincan kent merkezinde sağanak yağış görülürken yüksek kesimlerde kar ve tipi etkisini sürdürüyor. 

Mayıs ayının sonlarına doğru adeta kara kışın yaşandığı yüksek rakımlı Kızıldağ, Sakaltutan ve Ahmediye Geçitlerinde kışlık lastikleri bulunmayan araçlar zincir takarak ilerleyebildi. Karayolları ekipleri de güzergâhlarda kar küreme ve tuzlama çalışması aralıklı olarak yapıyor.

Kar ve tipinin etkili olduğu Koçyatağı köyünde de kar fırtınasına yakalandığı belirlenen 70 yaşındaki Süleyman Akpolat’ın  cesedi donmuş halde bulundu. 

Erzincan- Sivas karayolu üzerindeki köyünden koyunları otlatmak için yaylaya giden Akpolat’tan uzun süre haber alınamayınca durum güvenlik güçlerine bildirildi. 

Yapılan aramalar sonucunda Akpolat’ın donmuş cesedi gece saatlerinde jandarma tarafından Beşgözeler mevki yakınlarındaki dere yatağı içerisinde bulundu. Akpolat'ın cesedi, Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından otopsi için hastane morguna kaldırıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER