Erzurum’da arazi kavgası: 4 kardeşi öldürdüler

Erzurum'un Çat ilçesine bağlı Köseler köyünde iki aile arasında arazi anlaşmazlığında 5 kardeş uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu öldü

Erzurum’da arazi kavgası: 4 kardeşi öldürdüler

Erzurum'un Çat ilçesine bağlı Köseler Mahallesinde aralarında husumet bulunan Yıldız ve Güneş aileleri arasında çıkan çatışmada 5 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.
 
Köseler'de yaşayan Yıldız ve Güneş ailesi arasında meydana geldi. Geçtiğimiz yıl yaşanan kız kaçırma sebebiyle aralarında husumet bulunan iki aile arazide karşılaştı.

Görgü tanıklarının ifadesine göre arazilerine gübre dökmeye giden Güneş ailesini takip eden Yıldız ailesinin fertleri silahlarla saldırdı. Güneş ailesinin de karşılık verdiği çatışmada Sıddık Güneş, Hasan Güneş, Baki Güneş, Sinan Güneş, Sıracettin Yıldız hayatını kaybetti.

Olaydan sonra Yıldız ailesinden İ.Y, ve B.Y. bölgeden kaçtı. Güvenlik güçleri, Köseler Mahallesi ve olayın yaşandığı arazide geniş çaplı önlem aldı. Köye giriş çıkışlara izin vermeyen jandarma olay yerine de kimseyi yaklaştırmazken, bir helikopter havadan güvenlik desteği veriyor.
 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2020, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER