Esenyurt'ta polis merkezine giden Birol Yıldırım öldü: Valilikten açıklama

Esenyurt'ta bir şirketin güvenlik amiri olan Birol Yıldırım gözaltına alınan çalışanının peşinden gittiği polis merkezinde hayatını kaybetti. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, Yıldırım'ın bekleme salonundayken aniden fenalaşıp hayatını kaybettiği, adli ve idari soruşturmanın başlatıldığı bildirildi.

Esenyurt'ta polis merkezine giden Birol Yıldırım öldü: Valilikten açıklama

İstanbul Esenyurt'ta bir şirkette güvenlik amiri olarak görev yapan 42 yaşındaki Birol Yıldırım, kavgaya karışan bir çalışanının gözaltına alındığı polis merkezine gitti.

Gece geç saatlerde merkeze giden Yıldırım'ın yakınlarını sabaha karşı arayan polisler, aniden fenalaşıp hayatını kaybettiğini bildirdi.

Esenyurt Devlet Hastanesi'nde hazırlanan ölüm raporunda darp izi bulunmadığı bildirilen 3 çocuk babası Yıldırım'ın yakınları ise, polisler hakkında Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Aile, avukatları aracılığıyla savcılığa verdikleri dilekçede, Birol Yıldırım'ın polisler tarafından darp edildiğini öne sürdü.

İstanbul Valiliği bunun üzerine bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Esenyurt ilçemiz Akevler Mahallesi'nde 05/06/2021 Cumartesi günü saat 22.00 sıralarında kavga olayına karışan ve karşılıklı şikâyetçi olan 4 şahıs, haklarında işlem yapılmak üzere polis merkezine sevk edilmiştir. Şahısların çalıştıkları iş yeri yöneticisi B.Y. polis merkezine gelerek kavgaya müdahil olmuş ve hakkında işlem yapılmak üzere bekleme odasına alınmıştır. Odada bekletildiği sırada fenalaşan B.Y. 112 Acil Sağlık ekiplerimizin tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak vefat etmiştir. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir."

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2021, 22:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER