Esenyurt'ta sel nedeniyle bir kişi öldü

İstanbul'da bugün en çok yağış alan ilçelerden biri olan Esenyurt'tan kötü haber geldi. Bir kişi hayatını kaybetti

Esenyurt'ta sel nedeniyle bir kişi öldü

İstanbul'da bugünkü şiddetli yağışta oluşan sel nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ile birlikte selde zarar gören sokakta incelemelerde bulundu. 

Vali Yerlikaya daha sonra şu açıklamayı yaptı:

- İstanbul’da bugün öğleden sonra gerçekten ciddi bir sağanak yağış oldu.  İstanbul’da daha önce çok ender gördüğümüz iki tane hortum görüldü.

- Maalesef içinde bulunduğu Esenyurt Pınar Mahallesi 1272 Sokak’ta bodrum katları yol kot seviyesinden itibaren 120 santime yakın su bastı.

- Çatalca, Esenyurt, Beylikdüzü’nde su baskınları oldu.

- Çatalca’da hastanede tedavi gören iki vatandaşımız, Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nde tedavi gören durumları iyi iki vatandaşımız, Esenyurt Devlet Hastanesi 4 Suriyeli geçici koruma kapsamında misafirimiz var.

- 2, 3 ve 5 yaşlarında 3 yavrumuzun durumları iyi. Maalesef 30- 32 yaşlarında bir Suriyeli misafirimiz vefat etti.

- Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay bey aradı geçmiş olsun dileklerini iletti.

- AFAD olarak İçişleri Bakanlığımız ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile hasar tespit ettiğimiz, zarar gören vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu gösteriyoruz.

- Kaymakamlarımız hemen bu tespitleri yapıp gereken yardımı yapacaklar. Esenyurt Belediye Başkanımızla burada evinde olamayacak sakinler ile neler yapacağımızı konuşuyoruz. Bu gece onlara sahip çıkıyoruz.

- Aynı sokakta geçmişte de buna benzer su baskınları olduğunu söyleyen vatandaşlarımızla konuştuk. Niyetimiz aynı sıkıntını bir daha olmaması yönünde kalıcı tedbirler almak.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER