Eski muhtar dehşet saçtı: Oğlu ile kavga eden Kaan Hakverdi ve Tunç Taşar'ı öldürdü!

Çorum Alaca ilçesi İmat köyü eski muhtarı Servet Baykuş oğluyla kavga ettiği iddiası ile okul servindeki 13 yaşındaki Kaan Hakverdi ve 14 yaşındaki Tunç Taşar'ı tabanca ile vurarak öldürdü

Eski muhtar dehşet saçtı: Oğlu ile kavga eden Kaan Hakverdi ve Tunç Taşar'ı öldürdü!

Çorum'un Alaca ilçesine bağlı İmat köyünde meydana gelen cinayet olayında 13 yaşındaki Kaan Hakverdi ve 14 yaşındaki Tunç Taşar, köyün eski muhtarı Servet Baykuş tarafından tabancayla okul servisinin içinde arkadaşlarının gözü önünde hunharca vurularak öldürüldü.

İki çocuğu öldüren kişi

Aynı okulda öğrenci olan Kaan Hakverdi (13), Tunç Taşar (14) ve Servet Baykuş'un oğlu arasında iki ay önce tartışma yaşanmıştı.

Adli makamlara taşınan konu sebebiyle, tartışmaya giren aileler, köyün ileri gelenleri tarafından barıştırılmak istenmişti. Olayın meydana geldiği bugün ise, köyün eski muhtarı Servet Baykuş, okula gitmek üzere olan ve içinde öğrencilerin bulunduğu muhtar Zafer Sam'ın kullandığı servisin önünü keserek durdurdu.

Okul servisinde olan 13 yaşındaki Kaan Hakverdi'ye 2 el, Tunç Taşar'a ise 1 el eteş ederek öldürdü.

Olayın haber verilmesi üzerine İmat köyüne çok sayıda güvenlik ve sağlık ekibi sevk edildi. Katil zanlısı eski muhtar Servet Baykuş, olayda kullandığı silahla birlikte yakalanarak gözaltına alınırken, iki öğrencinin cansız bedenleri Alaca Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Köy sakinlerinden Mesut Yılmaz, gazetecilere, kızını servis aracına bindirirken silahlı saldırıya şahit olduğunu söyledi.

Yılmaz, "Servet abi geldi, içeriye girdi, takır takır silah sesi geldi. 6-7 el ateş etti. Sonra biz içeri girdik, Servet abiyi çıkarttık. Sonra o gitti. Çocuklardan birinin kalçasından kan geliyordu, onu araçtan indirdik, tampon yaptık. Diğer çocukta nabız yoktu. Çocuklardan birinin başına, diğerinin de göğsüne iki mermi isabet etmişti. Ambulansı, jandarmayı aradık. Aileler geldi, çocuklarını araçla hastaneye götürürken yolda ambulansa aktardılar. Hastaneye gittiğimizde müdahale edildi ama ikisi de vefat etti." ifadelerini kullandı. 

Silahlı saldırının çocuklar arasındaki kavgadan kaynaklandığını öğrendiğini dile getiren Yılmaz, "Bunlar 13 yaşında çocuklar. Kendi aralarında kavga etmişler. Yetişkin değiller. Başka içeriği var mı bilmiyorum. Benim bildiğim çocukların kavgası yüzünden olmuş." dedi.

Yılmaz, olay sırasında servis aracında başka çocukların da olduğunu kaydetti. 

Abdullah Doğan ise evinde uyurken siren seslerine uyandığını ifade etti.

Çok üzgün olduklarını dile getiren Doğan, "Saat 08.00 gibi köyde olay olduğunu anladım. Eski muhtar, daha önce beylik tabancası almıştı. Onunla iki çocuğu vurmuş. Mesele nedir, kimse bilmiyor. Şimdiki muhtar da servis şoförü. 'Haberim olsaydı tutardım' diyor." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2021, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER