Eslem Tuana Yüksel, Efsa Yüksel, Nazar Memiş kayıp: Nerede bu çocuklar?

İstanbul Hadımköy'de evden piknik yapmak için çıkan 2'si kardeş 3 kız çocuğu dün akşamdan beri kayıp. Polis kayıp çocukları bulmak için çalışma başlattı

Eslem Tuana Yüksel, Efsa Yüksel, Nazar Memiş kayıp: Nerede bu çocuklar?

İstanbul Hadımköy'de dün akşam üstü 15 yaşındaki Eslem Tuana Yüksel, kardeşi 13 yaşındaki Efsa Yüksel ve arkadaşları 11 yaşındaki Nazar Memiş, piknik yapacaklarını söyleyerek evden çıktılar.

Ancak 3 kız akşam eve dönmeyince aileleri aramaya çıktı. Saatler süren aramalardan sonuç alınamayınca polise haber verildi. Polis ekipleri kayıp kızları bulmak için çalışma başlattı.

Anne Semra Yüksel,  Polis kızların otobüs kartlarını kontrol etti ve kullanılmamış. Yine büyük kızım Eslem Tuana, en son sosyal medya üzerinde Özbek bir kişilerle konuşmuş. O kişiye ‘ben basketbol oynamaya gideceğim’ demiş. Şimdi bu Özbek kişi gözaltına alındı” diye konuştu.

Anne Yüksel, “Eslem Tuana, Efsa ve Nazar aralarında başka bir kız arkadaşlarına, ‘biz üniversiteyi kazanınca Kore’ye gideceğiz. Korece öğreneceğiz’ demiş. Eslem Tuana ve Efsa bu kore dizilerinin hayranıydı. Polis kızlarımın tabletlerini inceledi, gördük ki hep onları izlemişler. Buradan kızlarıma sesleniyorum. Biz size bir şey yapmayacağız. Lütfen eve dönün. Kardeşiniz sizi bekliyor. Sizi çok seviyorum ne olur geri dönün” ifadelerini kullandı.

Nazar’ın annesi Semiha Memiş ise, Nazar arkadaşlarıyla piknik yapmak için evden çıktı. Yanına bir çantada aldı. Çantanın içine baktığımda sadece oyuncak vardı. Bizim çocuğumuz akşam ezanı okunmadan eve gelirdi. Evde bile yalnız duramayan bir çocuktu. Nazar yavrum perişan oldum. Korkup da gelmemezlik yapma” diye seslendi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER