Evcil hayvan satışları sokağa çıkma yasakları sonrası patladı: Sebebi çok şaşırttı!

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı tedbirleri evcil hayvan satışlarını ciddi oranda artırdı. Ancak işin aslı hayvan sevgisinden ziyade çıkarla ilgili

Evcil hayvan satışları sokağa çıkma yasakları sonrası patladı: Sebebi çok şaşırttı!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde koronavirüs salgını döneminde hayvan satışları ciddi oranda arttı. Vatandaşların kısıtlama döneminde sokağa çıkabilmek için özellikle köpek satın aldığı belirtildi. 

12 yıldır petshop işletmeciliği yapan Burak Eren, daha önce ayda 4-5 hayvan satışı yaptığını belirterek, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların evlerinde kalmasıyla, hem çocukları, hem de kendileri için kedi ve köpek aldıklarını söyledi.

Dışarı rahatça çıkabiliyorlar

Vatandaşların, kısıtlamada, ikametin önünde zorunlu ihtiyacını gidermesine izin verildiği için köpek satın aldıklarını belirten Eren, şunları söyledi: "Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı var. Koronavirüs çıktığından beri kedi ve köpek satışlarına da yoğun bir talep oluyor.

Kedi ve köpeği olan vatandaşlar, veterinere götürmekte serbestler. Tabii bundan dolayı vatandaşlar kedi ve köpeklere yoğun rağbet gösteriyorlar.

Talebi karşılamaya çalışıyoruz. Vatandaşlar hafta sonu evde sıkılmıyor. Kedi ve köpek ile vakit geçiriyorlar. Evde evcil hayvan bakmak hem psikolojik olarak rahatlatıyor, hem de özellikle çocuklarda kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkiliyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER